Katillerin beyinlerinde 'kara nokta' var

Katillerin beyinlerinde 'kara nokta' var
Alman bir nörolog katil ve tecavüzcülerin beynindaki "karanlık nokta" bulduğunu iddia etti. Beynin ön bölgesinde bulunan bu nokta sadece suç işleyen insanlarda oluyor.

Alman bir bilim adamı katil, tecavüzcü ve hırsızların beyninde karanlık bir noktanın olduğunu iddia etti. Dr. Gerhard Roth suçluların beyin dalgalarını ölçerek bu sonuca ulaştığını söyledi. Dr. Roth çektiği beyin filmlerinden örnek vererek teorisini ispatlamaya çalıştı.

Dr. Gerhard Roth "Bu insanların kısa filmini çektik ve beyin dalgalarını ölçtük. Ne zaman acımasız ve kirli sahne görülse orada duygu olmuyor. Beynin bu bölgesi üzüntü ve merhamet olduğunda hareketlenmiyor" dedi.

Alman nörolog, beyindeki kara kütle suçlu insanların hepsinde çıktığını söyledi. Araştırmalarının suç işlemeye "genetik yatkınlığın" olduğuna dair bir ipucu verebileceğini belirtti.

Dr. Gerhard Roth "Ağır suç işlemiş birinin beynini incelediğimizde beyninin ön bölümünün bir yerinde eksik bir şey olduğunu gördük. Bazı durumlarda bunun bir tümör ve yaralanma olduıuğunu görüyoruz, o tümörü ameliyatla aldığımızda normal hale geliyor" dedi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre Dr. Roth bu tür vakaları üçe ayırıyor. Birincisi psikolojik hastalıklar: Çevresel etkilerle katil, hırsız veya kavgaya meyilli olmak. İkincisi zihinsel rahatsızlığı olan suçlular: Tehditkar olanlar. Yanlış bir bakış ve hareket onu katil yapabilir. Üçüncü grup katıksız psikopatlar: Hitler buna örnek gösterebilir.

Dr. Roth daha çocuk anaokulundayken zihinsel düşüşler yaşandığını söyleyerek çocukalrın ileride jkatil olmaamsı için destek olunması gerektiğni söylüyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com