Katliam dünya gündeminde

Katliam dünya gündeminde
Eski adı Burma olan Myanmar'daki Müslümanlara yönelik şiddet eylemlerine tepki gösteren milyonlarca kişi sosyal ağlarda başlatılan kampanyalara destek vererek katliamı dünya gündemine taşıdı.

Twitter üzerinden #StopKillingBurmeseMuslim (Burmalı Müslümanları Öldürmeyi Bırakın) ''hashtag''i ile başlatılan kampanya ile dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi Twitter üzerinden Myanmar'daki katliama tepkilerini dile getirdi.

Türkiye'den de yüz binlerce kişi aynı saatlerde #ARAKANdiyeBiryerVar etiketini kullanarak ülkedeki Müslümanlara yönelik şiddet ve katliamı protesto etti.

Kısa süre içinde #StopKillingBurmeseMuslim etiketi Twitter'ın en popüler konu başlıklarının sıralandığı Trending Topic (TT) dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşti. #ARAKANdiyeBiryerVar ''hashtag''i de Twitter üzerinden Türkiye TT sıralamasında zirveye taşındı.

Aynı zamanda Facebook'ta da milyonlarca kişi Twitter ile eş zamanlı olarak Myanmar'daki Müslümanlara yönelik şiddet ve katliam haberleri ve fotoğraflarını paylaştı.
    
Katliam haberleri 5 ayrı dilde dünyaya duyuruldu
    
Anadolu Ajansı da Arakan Müslümanlarının Myanmar'da şiddete maruz kaldığını ve katliama uğradığını 5 ayrı dilde gerçekleştirdiği haber yayını ile tüm dünyaya duyurdu.

Myanmar'daki gelişmeler Anadolu Ajansı'nın Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça ve Boşnakça web sitelerinde manşette yer alırken, Twitter üzerindeki binlerce takipçisi de @anadoluajansi, @anadoluagency @aa_arabic, @aa_russian, @aa_balkans ve @aa_int hesaplarından söz konusu haberleri sosyal medyaya taşıdı.

#StopKillingBurmeseMuslim ve #ARAKANdiyeBiryerVar ''hashtag''leri ile 5 ayrı dilde yer verilen AA haberleri yüz binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Söz konusu haberler Twitter ile aynı anda AA'nın Facebook sayfası ''www.facebook.com/aa.com.tr''den de yayınlandı.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com