"Katliamda payımız yok"

"Katliamda payımız yok"
Esed, Humus'un Hula bölgesinde yapılan katliamda ölen 108 kişiyle ilgili olarak, "katliamda kesinlikle paylarının olmadığı"nı söyledi.
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, parlamentonun açılışında yaptığı konuşmada, "Katliamı kınıyorum. Böyle bir katliamı canavarlar bile yapmaz. Katliamla ilgi eğer üzülmezsek demek ki insan değiliz. Terörizme karşı koymaya devam edeceğiz" dedi.
 
"Suriye'de reformlara rağmen terörizm devam ediyor. Terör fark gözetmeden herkesi vuruyor, iç aletlerle dış kaynaklı bir savaşla karşı karıyayız" diyen Esed, "Biz fitne ve ülkenin yok edilmesiyle karşı karşıyayız, Maskeler düştü ve ülkedeki olaylarda dış dünyanın rolü ortaya çıktı. Dış kaynaklı olmadığı sürece muhaliflerle görüşmeye hazırız" diye konuştu.
 
Tarihin dışından gelenlere daha önce tarihin yazmadığı şeyi kaydetmelerine izin verilmeyeceğini belirten Esed, "Tarihin 'Suriyeliler kendi vatanlarını kendi elleriyle yıktılar' yazmasına izin vermeyeceğiz" dedi. 
 
"Kimseden intikam almıyoruz ve kriz bittikten sonra da almayacağız" diyen Esed, "teröristleri durdurmamız sadece silahla olur siyasetle olmaz" ifadesini kullandı.
 
Ülkede güvenlik durumunun alarm verdiğini belirten Esed, "Milli güvenlik kırmızı çizgilerde, ona dokunanı af etmeyeceğiz" diye konuştu.
 
Esed konuşmasının sonunda, sosyal adaleti sağlama ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamada el ele çalışmanın gereğine işaret etti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com