Katliamda yasak aşk şüphesi

Katliamda yasak aşk şüphesi
Bağcılar’da meydana gelen cinnet olayıyla ilgili soruşturma başlatan polis, Engin Sargık’ın kardeşiyle eşinin ilişkisinden şüphelenerek olayı gerçekleştirmiş olabileceği üzerinde duruyor.

Olayın meydana geldiği gece akrabalarını yemeğe davet eden Engin Sargık’ın çıkışta amcasını kenara çekerek bu durumdan bahsettiği öğrenildi. Engin Sargık’ın ayrıca 3 gün önce kardeşi Bayram Sargık’ın detaylı cep telefonuna faturasını bularak incelediği burada eşiyle çok sayıda konuşmasını tespit ederek ikisine hesap sorduğu ileri sürüldü.


Bağcılar’da meydana gelen cinayet olayının ardından soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri cinnetin sebebinin yasak aşk olabileceği üzerinde durdu. Polis, yaptığı araştırmada Batman’da hayvancılık yaparken 1,5 yıl önce ekonomik krize giren ve hayvanlarının ölmesi üzerine 350 bin lira zarar eden Engin Sargık’ın İstanbul’a gelip yerleştiğini belirledi. Burada bir akrabasının tekstil atölyesinde çalışmaya başlayan ve 1 hafta önce işten ayrılan Engin Sargık’ın evine gelen kardeşi Bayram Sargık’ın 8 ay önce “Anne-babamla anlaşamıyorum. Seninle kalmak istiyorum.” teklifini kabul ettiği öğrenildi.

İLK DEFA 2 AY ÖNCE ŞÜPHELENMEYE BAŞLAMIŞ

Engin Sargık’ın ilk defa 2 ay önce kendileri ile yaşayan kardeşi ile karısı arasında bir ilişkiden şüphelenmeye başladığı ileri sürüldü. Şüphesinden önce diğer kardeşi Sait’e bahseden Engin Sargık’ın olaydan 3 gün önce kardeşi Bayram Sargık’ın detaylı cep telefonu faturasına ulaştığı öğrenildi.

TELEFON FATURASINI GÖRÜNCE HESAP SORMUŞ

Faturayı inceleyen Engin Sargık’ın burada eşiyle kardeşi Bayram arasında çok sayıda telefon konuşması ve mesajlaşma yaşandığını gördüğü ileri sürüldü. Bu faturayı eline alan Engin Sargık’ın önce eşiyle daha sonra da kardeşi Bayram’la durumu konuşup hesap sorduğu sanılıyor.

OLAYIN MEYDANA GELDİĞİ GECE AKRABALARINA YEMEK VERMİŞLER

Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada olayın meydana geldiği gece Sargık ailesinin akrabalarını yemeğe çağırdığını tespit etti. Yemeğe kardeşi Sait, amcası Mehmet ve eniştesi ile ailelerinin katıldığı belirlenirken yemek boyunca bu şüphe ile ilgili bir konunun açılmadığı öğrenildi. Ancak akrabalarının evden ayrılması sırasında onları kapıya kadar uğurlayan Engin Sargık’ın tam ayrılacakları sırada amcası Mehmet Sargık’ı “Seninle bir şey konuşacağım diyerek” yanına çağırdığı öğrenildi. Köşe başında amcasıyla yalnız konuşan Engin Sargık’ın eşiyle kardeşinin ilişkisinden şüphelendiğini anlattığı ileri sürüldü. Bu konuşma sırasında amca Mehmet Sargık’ın Engin Sargık’a şüphelerinin yersiz olduğu konusunda ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

HERKES BİR ODAYA KAÇMIŞ

Öte yandan polis olay yerinde yaptığı incelemede cinayetler sırasında evde büyük bir panik yaşandığını tespit etti. Cesetlerin birinin balkonda diğerinin ise banyoda bulunduğu tespit edilirken tabancanın ilk ateş almasının ardından bütün aile bireylerinin evin odalarına kaçarak saklanmaya çalıştığı öğrenildi.

Polis evde yapılan incelemede 20 boş kovan ile 2 şarjör buldu. Olayda kullanılan ruhsatsız 7.65 çapındaki tabanca incelenmek üzere kriminal polis laboratuarına gönderildi.

Ağır yaralanan ve yoğun bakımda tutulan Sacide Sargık (38) ile olayın faili Engin Sargık'ın (36) beyin ölümlerinin gerçekleştiği belirlendi. Diğer yaralılar Erhan Sargık (8) ile Ercan Sargık'ın (11) ise tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü Sacide Sargık ile Bayram Sargık’ın cep telefonlarının incelenmek üzere polis kriminal laboratuarına gönderildiği belirtildi.

ABİDİN İÇİN CENAZELERİ BEKLETTİLER

Bağcılar'da cinnet getiren Engin Sargık'ın öldürdüğü çocukları Suzan, Selda, Salih ve Gülcan Sargık ile kardeşi Bayram Sargık'ın cenazeleri Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan alındı. Cenazeler Yenibosna'daki Akşemsettin Camii'nin morguna götürüldü. Ancak kardeşlerden Abidin Sargık'ın otopsisi henüz bitmedi. Bu yüzden Abidin Sargık'ın cenazeleri alınan kardeşleri de bugün toprağa verilemedi. Yakınları tüm kardeşlerin aynı anda toprağa verilmesine kararı alınca bugün cenaze töreni yapılmadı. Yarın Abidin Sargık'ın cenazesinin de Adli Tıp Kurumu'ndan alınmasıyla Akşemsettin Camii'nde toplu cenaze namazı kılınacağı öğrenildi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com