Kato'da PKK'ya büyük operasyon

Kato'da PKK'ya büyük operasyon
PKK'lı teröristlerin, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda, 2 asker şehit oldu 1'i ağır 3 asker de yaralandı.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde Kato Dağı'nda 2 askeri şehit edip, 3 askeri de yaralayan PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Kato Dağı'na operasyon sürürken, zaman zaman çatışmaların meydana geldiği belirtildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ndeki Kato Dağı eteklerinde arama tarama faaliyetinde bulunan güvenlik güçlerine pusu kuran PKK'lı teröristlerin, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda, 2 asker şehit oldu 1'i ağır 3 asker de yaralandı. Kato'da PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destekli başlatılan operasyonda 3 terörist öldürüldü.

Beytüşşebap'a Bolu Komando Tugay Komutanlığı'ndan terörle mücadele kapsamında gelen birliklerden bir tim, dün Kato Dağı'na arama tarama faaliyetine çıktı. Dönüş yoluna geçen time PKK'lı teröristler Kato'nun Hisarkapı Mevkii'nde saat 22.00 sıralarında pusu kurup, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. PKK'lıların ilk ateşinde 3'ü ağır 5 asker yaralandı. Timdeki diğer askerlerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. PKK'lılar, gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı. Takibe alınan PKK'lılarla gece boyunca yer yer çatışmalar yaşandı.

Yaralı askerler Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Ancak durumu ağır olan 2 asker yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Birinin durumu ağır olan 3 asker ise ilk tedavilerinin ardından helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

KATO'DA BÜYÜK OPERASYON

Kato Dağı'nda 2 askeri şehit edip, 3 askeri de yaralayan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon sabahın ilk ışıklarıyla birlikte genişletildi. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle operasyon bölgesine özel eğitimli komandolar indirildi. Kobra helikopterler ise teröristlerin bulunduğu alanların yoğun ateş altına alarak, bombaladı. Kato'ya karadan da asker sevkedildi.

PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com