Kavaklı Caddesi'nde yol isyanı

Kavaklı Caddesi'nde yol isyanı
Bursa'nın Uludağ'a çıkan en işlek caddesi olan Kavaklı Caddesi'nde 2 aydır bitmeyen kazılar vatandaşları çileden çıkarıyor.

Kavaklı Caddesi sakinleri, 2 ay önce kazılan caddenin bir an önce bitirilmesini bekliyor. Yolun yapımının neden beklediğine bir anlam veremeyen mahalle sakinleri, belediye ve UEDAŞ'a isyan etti. Belediye yaklaşık 2 ay önce Osmangazi ilçesine bağlı Kavaklı Caddesi'ni kazarak yolu trafiğe kapattı. Trafik akışını ara sokaklara veren belediye, çalışmasını tamamladıktan sonra UEDAŞ için yol çalışmalarını durdurdu. Ara sokaklara verilen trafik çeşitli sıkıntılara yol açarken, dar ve karışık sokaklarda yönlendirme tabelası bulunmaması yüzünden ara sokaklara giren araçlar yollarını mahalle sakinlerinin yardımıyla bulmaya çalışıyor.

Kavaklı Mahallesi Muhtarı Mehmet Seymen, bölgenin Bursa'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu belirterek, "Bu cadde 2 aydan beri kazılı duruyor. Gelip 1-2 saat görünüp gidiyorlar. Kavaklı Caddesi'ni güzelleştirme projesi olarak başlayan çalışmalar, 200 metrelik alanın kazılmasıyla start aldı. Ancak 200 metrelik yolu 2 aydan beri bırakın bitirmeyi yarılayamadılar bile. 200 metrelik alan 2 ayda bitmiyorsa, caddesinin tamamı 1 yılda ancak biter. UEDAŞ elektrik kablolarını toprak altına alacak diye bekleniyordu. UEDAŞ'tan da bir ses çıkmadı" diye konuştu.

"TURİSTLER ARA SOKAKLARDA KAYBOLUYOR"

Belediyenin cadde ile ilgili araçların geçişi için yolu geniş tutacakları konusunda kendisinin bilgilendirildiğini kaydeden Muhtar Seymen, "Geçtiğimiz günlerde Devlet Hastanesi'ne giden elektrik kabloları patladı. Bazı evlerde elektronik cihazlar bozuldu. Bu yolun kısa sürede bitmesi lazım. Her yer çamur, mahalle sakinleri perişan. Uludağ'a gitmek isteyen turistler bu yoldan ara sokaklara sevk ediliyor. Ara sokakların dar ve karışık olması yüzünden turistler yolun çıkışını bulamıyor. Gece bu ara sokaklara gelen çıkışı bulamadığı için sıkıntı yaşıyor" dedi.

Kavaklı Caddesi'nde Üftade Hazretleri, Somuncu Baba, Tezeren türbelerinin olduğuna dikkat çeken Seymen, "Bu cadde, turizm açısından çok önemli bir cadde. İnsanlar türbeleri ziyaret etmek istiyor. Kış turizmi geldi, insanlar Uludağ'a çıkmak istiyor. Yol kapalı olunca, turistleri taşıyan otobüsler dar ara sokaklara giremiyor" şeklinde konuştu.

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

Kavaklı Caddesi üzerine engellilerin eğitim merkezi olduğuna da işaret eden Muhtar Seymen, "Engelli çocuklarımız bu merkeze gelip eğitim almak istiyor. Ancak yolun halini görüyorsunuz. Yağmur, çamur, çukurlar. öğrenciler için tehlike arz ediyor. Belediyeden çalışmanın kısa sürede tamamlanacağı sözünü aldım. Ancak bayramdan bu yana caddeye bir kazma dahi vurulmadı. Ana yollarda yapılan batçıklar bile 2 ayda bitirilirken 200 metrelik yolun 2 ayda bitirilememesi düşündürücü" diye konuştu.

Kazıyla ilgili UEDAŞ yetkilileri de bir açıklama yaptılar.

Bölgedeki çalışmayla ilgili belediyenin kendilerine devir yapması gerektiğini söyleyen yetkililer, henüz kendilerine bu yönde bilgilendirme gelmediğini iddia etti. (VİK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com