Kayaboğazı Barajı'na 45 bin pullu sazan bırakıldı

Kayaboğazı Barajı'na 45 bin pullu sazan bırakıldı
Tavşanlı’da Kayaboğazı Barajı’na 45 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı. İzmir’den getirilen balıklar, düzenlenen törenle Kayaboğazı Barajı’na aktarıldı.
Programda konuşan AKP Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, “Kayaboğazı Barajımıza bugün itibariyle 45 bin tatlı su sazanı salmış bulunmaktayız. Tavşanlı Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar bir proje ile bize başvurdu. Biz de bu proje üzerinde çalışmalara başladık. İlk önce Tarım Bakanlığı ile temasa geçtik ve bir yol haritası çizdik. Devlet Su İşleri ile irtibata geçtik. Türkiye’de kısıtlı sayıda bir atım gerçekleşebilirken, Kayaboğazı Barajı’nın da bundan pay almasını sağlayan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu organizasyon sivil toplum kuruluşlarının bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalarının en güzel göstergesidir. Bizim işbirliği ve sinerji dediğimiz olay da budur” dedi.
AKP Tavşanlı İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde emeği geçen Vekilimiz Vural Kavuncu’ya, DSİ Müdürlüğümüze, İlçe Tarım Müdürlüğümüze, Ziraat Odası Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Atılan bu balıklar bölgemize hayır getirsin” diye konuştu.
Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar, bırakılan balıklar nedeniyle memnuniyetini dile getirerek, yetkililere teşekkür etti. Programa AKP Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, DSİ Kütahya İl Müdürü ve yetkilileri, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve İl Genel Meclisi üyeleri de katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com