Kayalıklarda votkalı intihar pazarlığı

Kayalıklarda votkalı intihar pazarlığı
Sivas’ta sevgilisiyle yaşadığı tartışma yüzünden morali bozulunca alkol alarak intihar amaçlı kayalıklara çıkan adam, polise zor anlar yaşattı.

Sivas’ta kadın arkadaşıyla yaşadığı tartışma yüzünden morali bozulunca alkol alarak intihar amaçlı kayalıklara çıkan M.Ç. polise zor anlar yaşattı. Uçurumun kenarında karla kaplı zeminde tel örgülere tutunarak hareket eden M.Ç. polisten yanına votka getirmesini istedi.
 
Kent merkezinde bir kamu kurumunda işçi olarak çalıştığı öğrenilen M.Ç. isimli şahıs, 'Sevda' isimli bir kadın arkadaşıyla tartışma yaşadı. Morali bozulan M.Ç. yanına bir şişe votka alarak arabasında alkol almaya başladı. Kent merkezinde intihar vakalarının sıkça yaşandığı Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki kayalıklara giden M.Ç. burada intihara kalkıştı. Çevredekilerin uçurum kenarında biri olduğu ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Alkollü olduğu gözlenen şahsı polisler ikna etmeye çalıştı. Ancak ikna olmayan M.Ç. uçurum kenarındaki kayalıklara koruma amaçlı olarak yapılan tel örgülere tutunarak kayalıkların üzerinde ilerledi. Yaklaşık yarım metrelik karın içinde kıyıda yürüyen şahsın kayma tehlikesi nedeni ile polisler itina gösterdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri M.Ç.'yi ikna için uzun süre dil döktü. Arkadaşının kendisine hakaret ettiğini söyleyen ve zaman zaman karın içine diz çökerek ağlayan M.Ç. polis ekiplerinden otomobilindeki votkayı getirmelerini istedi. Polisler ikna etmek amacıyla olay yerine yakın noktada park halindeki otomobilinden votkayı alarak yanına kadar götürdü. Ancak düşme riskinin artma ihtimaline karşı votka M.Ç.'ye verilmedi. Polis ekipleri kayalıkların uç kısmında bulunan Abdulvahabi Gazi camisinin imamlarından da ikna için yardım istedi. Olayı haber alarak kayalıklara gelen bir arkadaşının yardımıyla ikna olan M.Ç. yaklaşık 1.5 saat süren çabaların sonunda, tel örgülerin itfaiyenin demir makasıyla kesilmesi sonucu uçurum kıyısından alındı. M.Ç. sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Numune Hastanesi'ne götürüldü.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com