''Kaybetmek kolay, kazanmak olay''

''Kaybetmek kolay, kazanmak olay''
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Manchester United karşısında, kaybetmenin kolay, kazanmanın ise olay olduğunu vurguladı.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Manchester United'ın geçen sene Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olması bizim açımızdan tehlikeli, bu sene daha çok isteyeceklerdir'' dedi.
 
Terim, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yarın Manchester United ile yapacakları maç öncesi Old Trafford Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.
 
Fatih Terim, Manchester United'ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olmasının kendileri açısından tehlikeli olduğunu belirterek, ''Manchester United bana göre Şampiyonlar Ligi'nin en başarılı takımı. Çünkü, hep var, ilk dörtte var, finalde var, çeyrek finalde var. Geçen sene olmamış olabilir ama hep var. Geçen sene bu seviyede başarısız olması da bizim açımızdan tehlikeli, bu sene daha çok isteyeceklerdir'' diye konuştu.
 
Oyuncularına Türkiye'de oynadıkları kupa, lig ve Süper Kupa maçlarındaki performanslarının bu maçta yetmeyeceğini söylediğini dile getiren Terim, bunların üzerine çıkmak gerektiğinin altını çizdi.
 
İki takımın da kazanmak isteyeceğine değinen Terim, şöyle devam etti:
 
''Ancak Galatasaray takımının burada yapacağı şey, dediğim gibi o performansın kendine yetmeyeceğini bilecek, daha çok yükseğe çıkacak, daha çok arzu edecek, isteyecek ve kendimize ait oyun düzenimizi burada aynen oynayacak. Korkmadan, yılmadan, usanmadan, sonuç ne olursa olsun. Çünkü son zamanlarda kazanmak yarışmadan daha önce geliyor. Her şey kazanmak değil aslında, yarışmak çok daha önemli. Burada alacağımız her sonuç, bizi ancak bir sonraki maça avantajlı veya dezavantajlı çıkarır, grubu belli etmez. Böyle bakmamız lazım. Bu yüzden takımımdan tek istediğim, çıkıp çatır çatır oynamaları. Biz, çünkü belirli şeyleri yapan bir takımız.''
 
Manchester United karşısında, ''Kaybetmenin kolay, kazanmanın ise olay olduğu'' düşüncesinde ısrar ettiğini vurgulayan Terim, oyuncularının ikincisini seçmesini umduğunu söyledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com