Kaybolan yaşlı şahsın cesedi 29 gün sonra bulundu

Kaybolan yaşlı şahsın cesedi 29 gün sonra bulundu
Kütahya Simav'a bağlı Yeniköy beldesinde, 19 Ekim'de ayrıldığı evine bir daha dönmeyen Alzheimer hastası yaşlı kişinin 29 gün sonra ölüsü bulundu.

Kütahya Simav'a bağlı Yeniköy beldesinde, 19 Ekim'de ayrıldığı evine bir daha dönmeyen Alzheimer hastası yaşlı kişinin 29 gün sonra ölüsü bulundu.
Yeniköy beldesine 3 kilometre uzaklıkta Hacı Hüseyin Efendi köyünün Beciler Dere İçi mevkiinde hayvan otlatan çobanlar çürümüş ve vücudunun bazı yerleri parçalanmış bir ceset ile karşılaştı.
Sarp kayalıklarda sıkışmış halde gördükleri şahsın komşu belde halkından 29 gün önce kaybolan 84 yaşındaki Mustafa Parlak olduğunu tahmin eden çobanlar durumu Jandarma ve Yeniköy belediyesine cep telefonuyla bildirdi.
Jandarma ve Mustafa Parlak'ın yakınları olay yerine giderek cesedi teşhis etti. Sarp kayalıklardan güçlükle çıkarılan Mustafa Parlak'ın cesedi daha sonra 112 ambulansı ile Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesine getirilerek morga konuldu.
29 gün sonra vücudunun bazı bölümleri çürümüş ve parçalanmış halde bulunan Mustafa Parlak'ın cesedi Simav Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Mustafa Parlak'ın oğlu Zeki Parlak babasının bulunması için 19 Ekim tarihinden bu yana arama ve kurtarma çalışmalarına defalarca katılan Kütahya İl Jandarma Alay Komutanlığı, Simav Kaymakamlığı, Simav Jandarma Komutanlığı, Eskişehir, Uşak ve Bursa AKUT yetkilileri ile vatandaşlara teşekkür ettiklerini bildirdi.
Mustafa parlak'ın bulunması için en son 1 Kasım 2011 günü Kütahya Jandarma Alay Komutanlığının öncülüğünde Simav Kaymakamlığının da desteği ile bölgede 32 rütbeli personel, 73 erbaş ve er, Narkotik Köpek Timi, İl Jandarma Komutanlığından görevlendirilen İz Takip Köpek Timi, İl Afet Acil Durum Müdürlüğünden 18 arama kurtarma personeli ve bölgeyi bilen 50 sivil vatandaşın katılımı ile arama çalışması yapılmış, bulunamayınca da arama çalışmaları sonlandırılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com