Kayıp kızkardeşlerin cesetleri bulundu!!

Kayıp kızkardeşlerin cesetleri bulundu!!
Üzerlerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildikleri belirlendi...

Uşak'ta ailelerinin geçen çarşamba günü polise kayıp bavurusunda bulunduğu Arzu Çoban ile Zekiye Çoban kardeşlerin cesetleri ormanlık alanda yıkık bir binada bulundu. Boğazlarının kesildiği ve bedenlerinde çok sayıda bıçak yarası bulunduğu belirlenen iki kız kardeşe yapılan otopside tecavüz bulgusuna rastlanmazken, üzerlerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildikleri belirlendi.

Geçen çarşama günü Uşak kent merkezindeki evlerinden ayrıldıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan Uşak İlköğretim Okulu 7'inci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Zekiye Çoban ile ilköğretimden sonra okula gitmeyen ablası 17 yaşındaki Arzu Çoban için aileleri polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis çalışma başlatıp jandarmaya da bilgi verdi. İki kardeşin cesedi, dün saat 21.00 sıralarında, kent merkezi yakınındaki Akse Çamlığı Mevkii'ndeki ormanlık alanda, kullanılmayan boş su deposunda bulununca jandarmaya bilgi verildi. Jandarma ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede iki kardeşin boğazının kesildiği, vücutlarında bıçak yarası ve yanık izleri olduğu belirlendi. Uzman ekiplerin olay yeri incelemeleri ardından Arzu ile Zekiye Çoban'ın cesetleri Uşak Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı, ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

DEDENİN GÖZYAŞI DİNMEDİ

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen iki kızın, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 6'ıncı Çevre Sokak'ta oturan dedeleri 55 yaşındaki Veysel Çoban, acı haberi aldıktan sonra sinir krizi geçirdi. Gözyaşı bir an olsun dinmeyen Çoban, şunları söyledi:

"Torunlarım anne ve babaları ayrı olduğundan dolayı ya benimle ya da anneleriyle kalıyordu. Çocukların hiçbir sorunu yoktu. Çok güzel dede ve torun bağımız vardı. Ben planlanmış bir olay olmadığını düşünüyordum. Kaybolduktan 3 gün sonra kızları görenler olmuş. Benim tahminim çocuklar kız arkadaşlarının yanına gitti. Geç kaldılar `annem bize kızar' diyerek eve gelemediler. İki kardeş hiç ayrılmazlardı. Dördüncü gün de yatacak yer bulamadılar ve rastgele bir yerde uyudular diye düşünüyorum. Erkeklerin eline geçtilerse sarkıntılık etmek istemişlerdir. Kızlar da kabul etmemiş ve öldürülmüştür. Ben namaza giderdim, dönüşte beni koşarak karşılarlardı. Torunlarım şimdi yok. Katillerin biran önce yakalanmasını istiyorum."

OTOPSİ TAMAMLANDI

İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside, iki kardeşin göğüs bölgelerinde çok sayıda bıçak yarası bulunduğu ve boğazlarının kesildiği belirlendi.

Üzerlerine yanıcı madde dökülerek ateşe verilen, bu nedenle vücutlarında yanık oluşan iki kardeşin tecavüze uğradığına ilişkin bulguya rastlanmadı. Bekaretlerini kaybetmeyen kız kardeşlere tecavüz girişiminde bulunulup bulunulmadığının belirlenmesi için ise cesetlerin üzerinden incelenmek üzere DNA örnekleri alındı.

Otopsileri tamamlanan iki kardeşin cenazelerinin ailelerine teslim edileceği, Arzu ve Zeliha Çoban'ın yarın merkeze bağlı Kuyucak Köyü'nde toprağa verileceği belirtildi.

JANDARMA SORUŞTURMAYI GENİŞLETTİ

Anne babaları ayrı olan, büyükbabaları Veysel Çoban ile birlikte yaşayan iki kız kardeşin öldürüldüğü yerde jandarma bugün yeniden inceleme yaptı. Olay yerinde daha detaylı çalışma yapan jandarma ekipleri, delil olabilecek nesneleri tek tek topladı.

Olayın aydınlatılmasında her ipucunun büyük önem taşıması nedeniyle titiz bir çalışma yapıldı. Olayla ilgili anne Emine Çoban ile baba Özkan Çoban'ın da aralarında bulunduğu aile bireylerinin tümünün ifadesine başvurulduğu, komşularının da ifadelerinin alınacağı, ayrıca kentte iki kardeşin görüldüğü söylenen bölgedeki işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarının da inceleneceği belirtildi.

KIZLARININ TABUTUNU TAŞIDI

İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından öldürülen kızkardeşler Arzu Çoban ile Zekiye Çoban'ın cenazeleri Uşak'tan gelen baba Özkan Çoban'a teslim edildi. Kızlarının tabutlarını kendisi taşıyan Özkan Çoban, çarşamba gününden beri haber alamadıkları kızlarını, en son cuma günü parkta oynarken bir kadının gördüğünü öğrendiklerini söyledi. Diğer yakınları da cesetlerin, plastik atık toplayan bir kadın tarafından bulunduğunu, ardından jandarmaya bildirildiğini öğrendiklerini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com