Kayıp şehit için özel ekip

Kayıp şehit için özel ekip
Aramalara Genelkurmay Başkanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen 20 kişilik özel bir ekip katıldı.
Hakkari'nin Çukurca Karayolu Oğul Köyü yakınlarında geçen cumartesi günü askeri konvoyun geçişi sırasında, önceden yola yerleştirilen patlayıcının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olduğu belirtilen Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi arama çalışmaları sürüyor. Bugünkü arama çalışmalarına Genelkurmay Başkanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen özel bir ekip de katıldı. 20 kişilik arama, kurtarma ekibi, patlamanın meydana geldiği Zap Deresi'nin her iki yakasına ipleri bağlayıp el ele tutuşarak botların da yardımıyla arama çalışması yaptı.
 
Çukurca'ya bağlı Oğul Köyü yakınlarında geçen 15 Eylül cumartesi günü saat 14.00'de askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlamada 4 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Şehit askerden 3'ünün cenazesine ulaşılırken, İzmirli Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'nin cenazesi ise halen bulunamadı. Oğul Köyü yakınında ve Zap Deresi'nde günlerdir çok sayıda asker, korucu, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ve köylülerin katılımıyla yapılan aramalara, bugün Genelkurmay Başkanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen 20 kişilik özel bir ekip de katıldı.
 
Bölgeye gelen Jandarma Genel Komutanlığı Arama Kurtarma ekibi, Zap Deresi'nin her iki yakasına ipler bağlayıp, botların da yardımıyla suyun her tarafını didik didik aradı. Patlama bölgesindeki 5 kilometrelik alanda arama yapan ekip, zaman zaman el ele tutuşup şehit uzman çavuşun cesedini bulmaya çalıştı. Çalışmalara Hakkari il Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı 10 kişilik Arama Kurtarma ekibi ile köylüler de destek verdi. Arama çalışmalarının yapıldığı Zap'da geniş güvenlik önlemi alınırken, çalışma bölgesine Şehit Uzman Çavuş Çiftçi'nin amcasının da geldiği belirtildi. Basın mensuplarını görüntü almaması için de zırhlı araca bindirildiği öğrenildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com