Kayıp silahlar dosyasında manidar zamanlama!

Kayıp silahlar dosyasında manidar zamanlama!
Ankara'da açılan faili meçhul cinayetler davasında 20 kayıp silahlar da tekrar gündemde!

Ankara’da Susurluk tekrar gündemde.

DYP (Doğru Yol Partisi) eski Bakanı Mehmet Ağar ile emekli Yarbay Korkut Eken’in şüpheliler arasında olduğu faili meçhul cinayetler davasında Susurluk Kazası’nda kaybolan silahlar konusu yeniden gündeme taşındı.

Türkiye gündeminde AKP’li Bakan ve Bakan çocukları ile AKP’ye yakın işadamlarının deşifre olduğu operasyonlar sonrası, gündeme eski dava dosyaları tekrar taşınarak yolsuzluk operasyonları unutturulmaya çalışılıyor.

Son günlerde kapanan dava dosyalarının tekrar gündeme taşınma zamanlamaları da çok manidar.

Yargıya baskı, polise baskı, basına baskı, yeniden yargılamaların gündeme oturtulması (Türk Ordusu’na kumpas kuruldu itirafı sonrası yaşanılan olaylar; ancak herhangi bir somut adımın atılmaması), şimdi de eski dava dosyalarının bir bir tekrar açılarak Türkiye gündeminin AKP Hükümeti yolsuzluklarından uzaklaştırılma, unutturulma çabaları başladı.Dosyayı yeniden açan Savcılık, 1994'de Özel Harekat Daire Başkanlığı’nca Korkut Eken’e teslim edilen 10 adet 9 mm Mini Uzi, 10 adet 9 mm Micro Uzi ve 10 adet 22 kalibre Beratta ve 5 adet Jeriho marka tabancayı araştırdı. Haspro firmasının sahibi Ertaç Tinar aracılığıyla İsrail’den hibe adı altında 50 milyon dolar ödenerek alınan silahların bir bölümü Eken'e teslim edilmişti. Eken ''Silahlar X bir ülkeye operasyon için gönderildi, o ülkedeki iç karışıklık nedeniyle geri alınamadı. Konu devlet sırrı kapsamındadır'' demişti.

Savcılık, soruşturma sürecinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı göndererek kayıp silahları sordu. Özel Harekât Daire Başkanlığı ise “Belirtilen silahların kaydına rastlanılmamıştır'' cevabını verdi. Kayıp silahlarla ilgili eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin "Görevi ihmalden" 1 yıl hapis ve 1 yıl süre ile memuriyetten men cezasına mahkum edilmişti. Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal ve Bakım Dairesi Başkanı Necmettin Ercan ile diğer polisler ise beraat etti. Kayıp silahlar arasında yer alan 10 adet Beratta marka tabancadan, A-92571 U seri numaralı silah, 3 Kasım 1996'da Susurluk'ta meydana gelen trafik kazasında 06 AC 600 plakalı Mercedes marka aracın içinde bulunmuştu.

Balık hafızalı muamelesi gören Türk Halkı’nın Türkiye gündemini, bilinçli ve dikkatli bir şekilde takip ederek kendisini ve zekasını hor görenlere güçlü hafızasıyla ve farkındalığıyla en iyi cevabı verecektir. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com