Kayıp Üç Çocuktan Kötü Haber Geldi

Kayıp Üç Çocuktan Kötü Haber Geldi
Kayseri'de şeker toplamak için evden çıkan ve 2009'un Eylül ayından beri kendilerinden haber alınamayan Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve 10 yaşındaki Türkan Ay'ın cesetleri Yozgat'ta toprağa gömülü halde b

Umutla bekleyiş üç küçük çocuğun cesetlerinin bulunmasıyla acıya dönüştü. Bayramda şeker toplamaya çıkan çocuklar evlerine tabutla geldi.

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde 2 yıl önce Ramazan Bayram'ında şeker toplamak için evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan ikisi kardeş, 3 çocuğun cesedi, Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'nde toprağa gömülü olarak bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişinin yapılan sorgularında suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

Talas İlçesi Yenidoğan Mahallesi'nde 21 Eylül 2009 tarihinde Ramazan Bayramı'nın ikinci günü şeker toplamak için evden ayrılan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ile 6 yaşındaki kardeşi Dilruba ve komşularının çocuğu 10 yaşındaki Türkan Ay olayıyla ilgili olarak polisin yürüttüğü çalışmalar sonuç verdi. Yaklaşık 2 yıla yakın sürdürülen çok yönlü soruşturmanın ardından polis ekipleri, dün gece geç saatlerde Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'nde olayla ilgili 2 kişiyi gözaltına aldı.

Polis merkezine götürülen şüpheliler, yapılan sorgularında Kayseri'de kaçırdıkları 3 çocuğu, öldürdükten sonra Çayıralan'da toprağa gömdüklerini itiraf etti. Bunun üzerine şüpheliler, Cumhuriyet Savcısı'nın gözetiminde olay yerine götürülerek çocukların gömülü bulunduğu yer tespit edildi.

DNA testi yapılacak

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, olayın adli açıdan Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütüldüğünü, cesetlerden alınacak parçalarla yapılacak DNA testi sonrası çocukların kimliklerinin netleşeceğini söyledi.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ise, şüpheli sayısının yapılacak olan otopsi ve DNA testleri sonrası artabileceğini belirterek soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com