Kayıt işlemleri başladı

Kayıt işlemleri başladı
Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) Kütahya il merkezi ve ilçelerindeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında kayıt işlemleri başladı.

KÜTAHYA - Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) Kütahya il merkezi ve ilçelerindeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında kayıt işlemleri başladı.
Alınan bilgiye göre, 7 Eylülde sona erecek kayıtlar, her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunun kendi birimlerinde yapılıyor.
5-6 Eylül hariç diğer günlerde yürütülecek kayıt işlemleri için gerekli bilgi ve belgelerin öğrencilerin adreslerine postalandığı, ayrıca ''www.dpu.edu.tr'' internet adresinden ayrıntılı olarak yayımlandığı belirtildi.
Harç bedellerini Ziraat Bankası şubelerine ödeyerek DPÜ yerleşkelerine gelen öğrencilerden, harç dekontunun yanı sıra ÖSYS sonuç belgesi, mezun olduğu okuldan aldığı diploma ya da mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 12 adet vesikalık fotoğraf, ikamet adresi beyanı, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, Sağlık Yüksekokuluna kayıtta sağlık raporu isteniyor.
Yerleşkelerde kurulan stantlarda kayıt için gelen öğrencilere ilde faaliyet gösteren özel yurtların tanıtımları yapılıyor.
DPÜ'nün, il merkezinde Merkez ve Germiyan, Kütahya'nın Tavşanlı, Simav, Gediz, Emet, Domaniç, Pazarlar, Şaphane, Hisarcık ve Altıntaş ilçeleri olmak üzere 11 yerleşkesi bulunuyor.
Bu yıl 13 bin 73 kişilik kontenjan ayrılan DPÜ'ye lisansta 4 bin 446, önlisansta 5 bin 834 olmak üzere 10 bin 280 kişi yerleştirilmiş, 2 bin 793 kişilik kontenjan boş kalmıştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com