'Kayıtlar gerçek, cihaz Bilal'in telefonunda'

'Kayıtlar gerçek, cihaz Bilal'in telefonunda'
Hükümet yanlısı gazetelerin 'yalan ve çarpıtılmış' olarak verdiği ses kayıtları analizini bu kez ABD'li 'gerçek' bir dijital güvenlik uzmanı Joshua Marpet inceledi: "Hepsi gerçek!"

Başbakan Erdoğan'la oğlu Bilal arasında geçen telefon konuşmasını analiz eden 'siber analist' Joshua Marpet, "17 Aralık sabahı başlayan ve 26 saatlik bir zaman diliminde yapılmış beş farklı konuşmayı bir araya toplamışlar" dedi.

DİNLEME CİHAZI BİLAL'İN TELEFONUNDA

McClatchy Medya Şirketi'nin isteği üzerine ses kayıtlarının analizini yapan veri güvenliği adli danışmanlık şirketi Guarded Risk'in sahibi Marpet, seslerin tamamen uyumlu olduğunu belirtti. Telefonda Başbakanın sesinin daha 'mekanik' bir şekilde duyulduğunu, bunun da kriptolu telefon kullanmasından kaynaklandığını söyleyen Marpet, "Dinleme cihazı büyük ihtimalle Bilal Erdoğan'ın telefonuna yerleştirilmiş. Bu nedenle Bilal'in sesi daha net geliyor" dedi.

RAPOR HAZIRLANIYOR

Twitter'dan da takipçilerinin sorularını yanıtlayan Marpet, çok sayıda soru gelmesi üzerine yarım saatlik sanal bir konferans düzenledi. Canlı olarak bir kez daha ses kayıtlarının analizini yapan dijital güvenlik uzmanı bütün verileri kısa bir süre içinde bir rapor halinde yayınlayacağını belirtti.

Kaynak: Diken.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com