Kaymak: "Hedefimiz 30 Milyon TL hibe"

Kaymak: "Hedefimiz 30 Milyon TL hibe"
Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaymak, 12’inci kez çağrıya çıktıklarını belirterek, 30 Milyon TL hibe vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Kaymak, 42 ille birlikte Kütahya’nın da çağrıya çıktığını belirterek, 12’inci bütçesinin 488 milyon euro olduğunu kaydetti.
Kaymak, “Kütahya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya il koordinatörlüğü olarak bizim Kütahya’da çıktığımız 4’üncü çağrı. Bugün itibariyle TKDK olarak 12’inci çağrıya çıkmış bulunmaktayız. Proje çağrıları ilan edildi ve 10 Şubat 2014 tarihinden itibaren proje kabullerimiz başlayacak. Proje kabullerimiz ise 10 Mart 2014 tarihine kadar devam edecektir. Bu çağrımızın bütçesi 488 Milyon Euro’dur. Bu çağrı için traktör uygun olmayan harcama olara kabul edildi ancak diğer türlü makine ekipman ve inşaata yine aynı şekilde yüzde 65’e varan hibelerimiz devam etmektedir. Yeni çağrımızın Kütahya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Yatırım yapacak üretici ve çiftçilerimizi kurumumuza bekliyoruz. 2013 yılı bizim hem kuruluş, hem akredite olduğumuz ve 3 çağrıya çıktığımız ciddi anlamda çalışmalar yaptığımız ve tanıtımlar yaptığımız bir yıl oldu. 2013 yılı içinde çıktığımız 3 çağrıda 75 Milyonluk TL’lik proje teslim edildi. Toplamda TKDK olarak 2013 yılında 6 buçuk milyon TL’lik hibe verdik. 2014 yılında ise hedefimiz Kütahya’ya 30 milyon TL hibe vermektir” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com