KAYMAKAM ÇAY, İSTİNAT DUVARI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

KAYMAKAM ÇAY, İSTİNAT DUVARI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
KAYMAKAM ÇAY, İSTİNAT DUVARI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İbrahim Çay, Kdz. Ereğli Atatürk Anadolu Lisesinde yapımı devam eden istinat duvarı çalışmasında incelemelerde bulundu.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, beraberinde Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Abdüsselam Aksoy ile birlikte Ereğli Atatürk Anadolu Lisesinde yapımı devam eden istinat duvarı çalışmasında incelemelerde bulundu.
İhaleyi alan firma yetkililerinden inşaat çalışmaları ile ilgili bilgiler alan Kaymakam Çay, istinat duvarı çalışmasının 10-15 gün içerisinde tamamlanacağını söyledi. İlçedeki diğer köylerdeki okullardaki bakım, onarım ve yeni bina çalışmalarına da başlanacağını belirten Çay, şunları söyledi: “Bölgemizde kış çok yoğun bir şekilde geçti, dolayısıyla bazı okullarımızda yerlerimizde ve yollarımızın bazı kesimlerinde heyelan nedeniyle toprak kaymaları sebebiyet verdi. Burada lisemizin eski duvarının bulunduğu yerde kışın yoğun kar ve yağmurdan dolayı duvarda şişmeler meydana geldi. Bunun üzerine belediye ile temasa geçerek yolu kapattık. Gereken tedbiri alarak durumu il’e bildirdik. Valilik tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğünden teknik eleman istedik. Gelen teknik elemanların raporları doğrultusunda bu duvarın tamamen yıkılarak yenisinin yapılması gündeme geldi. Bu duvarın Mayıs ayında ihalesi yapıldı. Keşif bedeli 139 bin 500 TL’dir. İlgili firma ihalesini alarak çalışmalara başladı. En kısa zamanda bu duvarın yapılarak eski durumuna getirilmesi, dolayısıyla herhangi bir can ve mal kaybına sebebiyet vermeden bu işin çözülmesini sağlayan başta valimiz Erol Ayyıldız’a ve yetkililere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte okulumuza ve okul aile birliğine büyük görevler düşüyor. Bu alanın görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak, bu alanın yeşillendirilerek okula yakışır bir hale getirilmesidir. İstinat duvarının 10-15 gün içerisinde tamamlanacağı belirtildi. İnşallah en kısa zamanda bu istinat duvarını tamamlayarak çevre düzenlemesi çalışmalarına başlayacağız.”
Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay beraberinde Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Abdüsselam Aksoy ile birlikte daha sonra Kdz. Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi Kapalı spor salonu ve yakınındaki atıl binada incelemelerde bulundu. Her iki binanın depreme dayanıklı olup olmadığına yönelik inceleme yapılacağını belirten Kaymakam Çay, gelen raporlar doğrultusunda atıl binanın okul aile birliği yeniden düzenlenerek okul aile birliğine tahsis edilerek ilçeye bu binanın kazandırılacağını söyledi.
Kaymakam Çay, ayrıca ilçedeki köy okullarının tamir onarım, yeni inşaat çalışmalarının da yapılarak 2012-2013 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirileceğini belirtti.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com