Kaymakam Horozoğlu incelemelerde bulundu

Kaymakam Horozoğlu incelemelerde bulundu
Kütahya Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akaya, İl Özel İdaresi Yol Sekreteri Süleyman Arslan ve Simav Özel İdare Müdürü Mustafa Turan ile birlikte ilçeye bağlı bazı köy ve beldelerde bir dizi incelemelerde

Kütahya Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akaya, İl Özel İdaresi Yol Sekreteri Süleyman Arslan ve Simav Özel İdare Müdürü Mustafa Turan ile birlikte ilçeye bağlı bazı köy ve beldelerde bir dizi incelemelerde bulundu.
Kütahya Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akaya, İl Özel İdaresi Yol Sekreteri Süleyman Arslan ve Simav Özel İdare Müdürü Mustafa Turan ile birlikte ilçeye bağlı bazı köy ve beldelerde bir dizi incelemelerde bulundu. Kaymakam Cengiz Horozolu sabah saatlerinde başladığı inceleme gezisini akşama kadar sürdürdü. İnceleme gezisine İnkaya köyünden başlayan Kaymakam Cengiz Horozoğlu ve beraberindeki heyet üyeleri burada yapım çalışmalarını sürdüren Kütahya İl Özel İdaresi ekiplerinden bilgiler aldı. Ardından Efir köyüne geçen heyet burada gölet yapımıyla ilgili çalışmaları yerinde inceledikten sonra Demirciköy beldesine geçerek müzeye dönüştürülmek üzere restorasyonu süren tarihi okulda incelemelerde bulundu,
Belediye Başkanı Mustafa çetin'den çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Son olarak ilçe merkezine dönen heyet üyeleri Cuma Mahallesinde restorasyon çalışmaları devam eden Kültür Evinde incelemelerde bulundu. İlçe merkezi ve bazı köylerde devam eden çalışmaları büyük bir beğeni ve takdirle karşıladığını dile getiren Kaymakam Cengiz Horozoğlu, devletçe yapılan çalışmaların zamanında yetişmesi için mesaisinin büyük bir bölümünü bu tür yatırımları yerinde inceleyerek geçirdiğini söyledi.
İnceleme gezisi için çıktığı köylerde aynı zamanda vatandaşlarında sorunları dinleme fırsatı bulduğunu anlatan Kaymakam Cengiz Horozoğlu,” Bazı sorunları yerinde tespit ederek çözümlerini de anında bulabiliyoruz. Bu yüzden bu tür gezilere önem veriyorum. Bu günkü köy gezimizde bize eşlik eden Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akaya ile yol sekreteri Süleyman Arslan'a teşekkür ediyorum” dedi.
Söz konusu çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşlara özellikle kış aylarında geçit vermeyen İnkaya yolunun ulaşımda rahatlamalar sağlayacağını ifade eden Kaymakam Cengiz Horozoğlu, Efir köyü Göletinin de tamamlanmasıyla bölgede kuru tarımdan su tarıma geçilerek çiftçinin daha fazla gelir elde edeceğini söyledi.
Demirciköy'deki tarihi okulun aslına uygun bir halde restore edilerek Kent Müzesi haline dönüştürülmesinin planlandığını anlatan Kaymakam Cengiz Horozoğlu, ilçe merkezi Cuma Mahallesinde restorasyon çalışmalarının sonuna gelindiği Kültür Evi'nin hizmete açılmasıyla ilçenin tarih ve turistik alanda ihtiyaç hissettiği büyük bir boşluğun doldurulacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com