Kaymakam yerinde inceledi...

Kaymakam yerinde inceledi...
Kütahya'nın Simav Kaymakamı Rıza Dalan ilçede devam eden devlet yatırımlarını yerinde inceledi.

Kütahya'nın Simav Kaymakamı Rıza Dalan ilçede devam eden devlet yatırımlarını yerinde inceledi. Sabahın erken saatlerinde yola çıkan Dalan ilk olarak İl Özel İdaresi ekiplerinin iki aydır stabilize çalışması yaptığı İnkaya köyüne uğradı. Burada 7 kilometrelik yol çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Dalan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. İnkaya köy yolunun sert kış koşulları öncesinde tamamlanmasını isteyen Kaymakam Dalan ekiplerden çalışmalarını hızlandırmalarını istedi.
İnkaya köyünde okuyan 30 dolayında ilköğretim okulu öğrencisinin taşımalı sistem ile Dağardı taşıma merkezine bu yolu kullanarak gidip geldiklerini vurgulayan kaymakam Dalan, söz konusu 7 kilometrelik yolun stabilize çalışmalarının sert kış koşulları başlamadan önce mutlaka bitirilmesi talimatını verdi. Daha sonra sırasıyla güzergah üzerinde İl Özel İdaresi tarafından alt yapı çalışmaları devam eden Dağardı, Gılmanlar, Külcü ve Eğirler köyüne uğrayarak çalışmaları yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldıktan sonra Simav'a döndü.
Simav'da 2009 yılı içerisinde pek çok köyde İl Özel İdaresi tarafından yol, içme suyu. Kanalizasyon gibi konularda pek çok yatırım gerçekleştirildiğinin altını çizen Kaymakam Rıza Dalan, bu yatırımların takibi için mesaisinin büyük bölümünü köylerde geçirdiğini anlattı.
Devlet yatırımlarının söz verilen tarihlerde tamamlanması için köyleri sıkça gezip taradığını vurgulayan Simav Kaymakamı Rıza Dalan, inceleme amaçlı gittiği köylerde gördüğü eksiklikleri de imkanlar ölçüsünde tamamlamak için çaba sarf ettiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com