Kaymakamlar Toplantısı yapıldı

Kaymakamlar Toplantısı yapıldı
Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında dün Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında dün Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.
5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 25. maddesi gereğince her ay yapılan Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.
İlin yönetim, ekonomik, sağlık ve sosyal yardım, kültür ve bayındırlık işleriyle ilgili işlerin ahenkli olarak yürütülmesi için alınması gereken en uygun tedbirler görüşülmek üzere Kaymakamların katılımı ile yapılan toplantıda ilk olarak geçen ay yapılan toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.
Daha sonra; Anayasa oylaması ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu Kararlarının takip edilmesi ve güvenlik önlemlerinde dikkat edilecek konular, Yardıma muhtaç vatandaşların yerinde tespiti ve iş kurma yardımlarına öncelik verilmesi, İl Özel İdaresi içme suyu, yol, gölet, sulama tesisi yapımı, yatırım programı ve yıllık çalışma programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 27 Mayıs 2010 tarih ve 27593 sayılı tarımda iş aracılığı konulu Yönetmeliğin değerlendirilmesi, 2010/13 ve 2010/14 sayılı Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması konulu Başbakanlık genelgesinin değerlendirilmesi, Sağlık Bakanlığınca 25 Mayıs 2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin” değerlendirilmesi, Köy devir teftişlerinin ihmal edilmemesi, düğün ve törenlerde silah atılmasının önlenmesi ile ilgili olarak köy muhtarlarının uyarılması, AB programları ve Kalkınma Ajansı ile ilgili projeler üretilmesi görüşüldü.
Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya ve kaymakamlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com