Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Kütahya'da aylık olağan kaymakamlar toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapıldı.

Kütahya'da aylık olağan kaymakamlar toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapıldı.
Toplantıda ilk olarak geçen ayki toplantıda alınan kararlar görüşülerek değerlendirildi. Daha sonra 12 Eylülde gerçekleştirilecek anayasa değişikliklerinin halk oyuna sunulması ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu kararlarının takibi ve alınacak güvenlik önlemler görüşüldü.
Orman yangınlarıyla ilgili önlemler, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünün coşkulu ve geniş halk kitlelerinin katılımıyla kutlanması için yapılan hazırlıklar, yaz tatilinde okul bakım ve onarımlarının yaptırılması, karayollarında meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi, eylül ayında yeni eğitim ve öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle yeni kayıt olacak öğrencilerin bilhassa köylerde taranarak okul çağına gelmiş çocukların kayıtlarının yapılması görüşüldü.
İl Özel İdaresinin içme suyu, yol, gölet, sulama tesisi yapımı, yatırım programı ve yıllık çalışma programı, İçişleri Bakanlığının ücretsiz seyahat kartı hakkındaki genelgesi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının idari yaptırım uygulama yetkisi hakkındaki genelgesi de toplantıda ele alındı.
Toplantıda Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya ve ilçe kaymakamları hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com