Kaymakamlıktan "1 Nisan" şakası

Kaymakamlıktan 1 Nisan şakası
Kars'ın Arpaçay Kaymakamlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden BTK demiryolu hattı çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla yapılan "1 Nisan" şakasında, yüklenici firma tarafından gerçekleştirilen kazılar sırasında milattan sonra 3. veya 4. yüzyıla a

KARS (AA) - Kars'ın Arpaçay Kaymakamlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden Bakü-Tiflis-Kars (BTK) demiryolu hattı çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla yapılan "1 Nisan" şakasında, yüklenici firma tarafından gerçekleştirilen kazılar sırasında milattan sonra 3. veya 4. yüzyıla ait olduğu düşünülen bazı eserler ve yeraltı şehri olduğu düşünülen kalıntılar bulunduğu kaydedildi.

Arpaçay Kaymakamlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, BTK demiryolu hattı çalışmaları kapsamında yüklenici firma tarafından yapılan kazılar sırasında milattan sonra 3. veya 4. yüzyıla ait olduğu düşünülen bazı eserler ve yeraltı şehri olduğu düşünülen kalıntılara rastlanıldığı ifade edilerek, olayın ardından demiryolu çalışmalarının durdurulduğu, ilgili kurumlarla bağlantıya geçildiği, teknik ekip ve ekipmanla inceleme başlatıldığı belirtildi.

İncelemenin ardından Kuzgunlu köyü ile Arpaçay arasındaki köprünün altından başlayıp ilçe mezarlığında son bulan bir antik kente rastlandığının belirtildiği açıklamada, "Milattan sonra 3 ve 4. yüzyıla ait antik bir Roma kenti olduğu düşünülen alanda yapılan kurtarma kazılarında, Anadolu Parsı, Anadolu Aslanı gibi nesli tükenen hayvanlara ait mozaikler ortaya çıkarıldı. Yetkililer, bu denli geniş bir alanda tespit edilen bir antik kent sadece ülkemizde değil dünyada da büyük bir yankı uyandıracağını, ayrıca antik kentin bölgemize ekonomik, sosyal ve kültürel olarak canlılık katacağını ve büyük bir fayda sağlayacağını belirtiyor."

Mevcut yerleşim alanınındaki binaların yasalar çerçevesinde yıkılarak, vatandaşların başka bir alana tahliye edileceğinin belirtildiği açıklamada, haberin "1 Nisan" şakası olduğunu kaydedildi.

Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu şakayı ilçede devam eden BTK demiryolu hattı çalışmalarına dikkat çekmek ve 1 Nisan'ı hatırlatmak amacıyla hazırladıklarını söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com