Kayseri 4. Mobilya Fuarı'na doğru

Kayseri 4. Mobilya Fuarına doğru
"Mobilyanın kalbi" olarak nitelendirilen Kayseri'de düzenlenecek fuara bu yıl ilk kez İsrail ve Yunanistan'dan da iş adamları ile Malezya'dan firmalar katılacak"

KAYSERİ (AA) - Mobilyanın kalbi olarak nitelendirilen Kayseri'de düzenlenecek 4. Mobilya Fuarı, 23-27 Nisan'da ziyaretçilerini ağırlayacak.

 Hilton Otel'de gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan TÜYAP Fuarcılık AŞ Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenecek fuarın hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.

Fuarda 150 firmanın ürünlerini sergileyeceğini dile getiren Ersözlü, "İlk kez Malezya'dan fuara milli bir katılım olacak, 24 firma fuarımıza iştirak edecek. Bu Türk mobilya sektörü için de bir ilk. 44 ülkeden alım heyetleri, iş adamları fuarda Kayserili mobilya firmalarımızla bir araya gelecek. Katılımcı sayımız geçen yıla oranla yüzde 18 büyüdü. Bu yıl ilk kez İsrail ve Yunanistan'dan da iş adamları fuara katılacak. Kahire Ticaret Odası yöneticileri de fuar vesilesiyle Kayseri'de ticaret ve sanayi odamızla ikili görüşmeler yapacak" diye konuştu. 

- Hedef 50 binin üzerinde ziyaretçi 

Geçen yıl fuarı 48 bin kişinin ziyaret ettiğini anlatan Ersözlü, şunları kaydetti:

"Bu yıl 50 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz, bunu yakalayacağımızı umuyoruz. Çünkü geçen yıl gelen ziyaretçilere yaptığımız anketlerde fuara gelenlerin yüzde 95'i bir sonraki yıl yine geleceklerini belirtti. Mobilya fuarları konusunda İstanbul'dan sonraki en verimli, etkin buluşmayı Kayseri'de gerçekleştiriyoruz. Geçen yılki ziyaretçilerin yüzde 90'ı fuardan memnun ayrılmışlardı. Bu yıl özellikle doğu ve güneydoğuda mobilya alım-satımı yapan iş adamlarını, firmalarını davet etmek için büyük çaba sarf ettik. 5 bin adresle görüşmeler yaptık, kente davet ettik. 27 Nisan'da fuarımızda halk günümüz olacak. Firmalarımız cazip indirim oranlarıyla ürünlerini halkımıza sunacak. Şehrin tüm dinamiklerine etki eden bir fuar olmasını temenni ediyoruz."

- 92 ülkede tanıtım

Expo Yönetici Ortağı Gönül Akyıldız ise fuar için Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere 92 ülkede 4 dilde tanıtım yaptıklarını söyledi.

Mısır, Afganistan, Gürcistan, Romanya, İran, Irak, Rusya'nın aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden alım heyetlerinin fuarda bir araya geleceğini aktaran Akyıldız, "Ukrayna'dan ciddi bir heyet bekliyorduk. Karışıklıklardan dolayı gelemiyorlar. Her yıl ziyaretçi sayısı artıyor. Bizim çabalarımızın dışında da insanlar bizlere bu fuar için ulaşıyor. Bereketli bir fuar olmasını diliyorum" dedi.

Kayseri Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası'nın işbirliğiyle TÜYAP çatısı altında Dünya Ticaret Merkezi'nde 23-27 Nisan'da gerçekleştirilecek fuar, ev mobilyaları, dekorasyon üniteleri, mutfak ve banyo mobilyaları ile her yaşa ve zevke hitap eden ürünlere ev sahipliği yapacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com