Kayseri Şeker İle İlgili Yeni İddialar!

Kayseri Şeker İle İlgili Yeni İddialar!
Ankara'nın en gözde 5 yıldızlı otelinde gözaltına alınan İmam Çamlı'yı, nezarethanede Vali ve Emniyet Müdürü'nün ziyaret ettiği iddia edildi...

 KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI YOLSUZLUĞU SORUŞTURMASIYLA İLGİLİ ŞOK İDDİALAR

Ankara'nın en gözde 5 yıldızlı otelinde gözaltına alınan İmam Çamlı'yı, nezarethanede Vali ve Emniyet Müdürü'nün ziyaret ettiği iddia edildi. Operasyonda tonlarca şekerin saklandığı depo bulundu

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığının Kayseri Şeker Fabrikasında yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine başlmattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında yönetim kurulu başkanı Vedat Ali Özışık'ın da bulunduğu 11 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Zanlılar Sincan F Tipi Cezaevi'ne gönderilirken, operasyonun perde arkasıyla ilgili ilginç iddia ve gelişmeler ortaya çıkıyor.

HUNAT CAMİİ BAŞ İMAMINA OTELDE BASKIN

Soruşturma kapsamında suç örgütü üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Kayseri Hunat Camii 'Baş İmamı' Ali Çamlı'nın (41) Ankara'da yabancı devlet başkanları ve kralların kaldığı 5 yıldızlı bir otelde yakalandığı ve Kayseri'ye götürüldüğü öğrenildi. Camii İmamı Ali Çamlı'nın, Ankara'nın en gözde ve lüks otellerinin başında gelen otelde kalıyor olması şaşkınlıkla karşılandı. Kayserispor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olan Çamlı'nın, eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in de tutuklandığı yolsuzluk soruşturması kapsamında da ifade verdiği ortaya çıktı.

İMAM ÇAMLI'YA SKANDAL ZİYARET İDDİASI

Operasyonların gerçekleştirildiği gün Kayseri Emniyetinde skandal bir gelişme yaşandığı iddia edildi. Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın'ın, Çamlı'yı gözaltında tutulduğu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şubesi nezarethanesinde saat 22:00 sıralarında ziyaret ettiği öne sürüldü. Bu ziyaretten bir gün sonra 1 Aralık 2010 sabahı ise Vali Mevlüt Bilici'nin, Emniyet Müdürü makamında imam Çamlı ile yarım saat görüştüğü iddia edildi.

İMAMIN KADINLARLA İLİŞKİSİ TAKİBE TAKILDI

Soruşturma sürecinde İmam Ali Çamlı'yı takibe alan polis, ilginç bilgilere ulaştı. Polis, Çamlı'nın iki farklı kadınla ilişkisinin bulunduğunu tespit etti. Çamlı'nın sözkonusu kadınlarla para trafiği olup olmadığı yönünde soruşturmanın derinleştiği öğrenildi. Olayın bir numaralı aktörü Vedat Ali Özışık'ın bazı manken ve şarkıcılara pahalı hediyeler dağıttığı tespit edilmişti.

KAÇAK ŞEKER DEPOSU BULUNDU

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda tonlarca toz şekerin stoklandığı depo bulundu. Depodaki şekerlerin Kayseri Şeker Fabrikası'ndan getirildiği ve kaçak olarak satışa sunulduğu öğrenildi.

Yönetime el konulabilir

Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı, iki kardeşi ve eniştesinin de aralarında olduğu 11 kişi tutuklandı. Yönetim kayyuma devredilebilir

Kayseri Şeker Fabrikası'nda yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık, kardeşleri Savaş ve Cengiz Özışık, Yönetim Kurulu üyeleri Oktay Efe ile Mehmet Akdeniz, Genel Müdür yardımcıları Mustafa Matur, Cuma Karataş, Vedat Ali Özışık'ın eski makam şoförü Kemal Kılıç, özel kalem müdürü ve aynı zamanda eniştesi Ahmet Öztürk, reklam şirketi sahibi Ercan Varol ve Fazlı Kalaycı'nın da bulunduğu 11 kişi tutuklandı. Zanlılar hakkında 'haksı kazanç elde etme', 'genel kurul seçimlerinde aday olan kişleri sindirme' ve 'aşurı zenginleşe' iddialarıı bulunduğ belirtiliyor. Kayseri Şeker Fabrikası'nın, üyeleri çiftçilerden olan Pancar Ekicileri Kooperatifi'ne ait olması nedeniyle buradaki yönetime Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın el koyması bekleniyor. Kooperatif yasasına göre, yönetim kurulundaki üyelerden bazılarının yolsuzluk ve benzeri suçlardan tutuklanması sonrasında bakanlığın el koyması gerekiyor.

Emniyete gittim ama görüşmedim

İmam Ali Çamlı'yı gözaltındayken ziyaret ettiği iddiasıyla ilgili

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, özel kalemi aracılığıyla, o gün o saatte operasyon hakkında bilgi almak için emniyete gittiğini, ancak imam Ali Çamlı ile görüşmediğini söyledi. Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, ısrarlı talebimiz üzerine yakın koruması aracığılıyla “iddialara cevap vermesinin yoğunluk nedeniyle mümkün olmadığını” cevabı gönderdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com