Kayseri'de şeker gibi yolsuzluk

Kayseri'de şeker gibi yolsuzluk
Yapılacak operasyon eski yönetim kurulu başkanına 5 ay önceden haber verilmiş!

Kayseri'de bir adliye çalışanının Şeker Fabrikası'na yapılacak operasyonun eski yönetim kurulu başkanına 5 ay önceden haber verdiğini belirten bir mektup ele geçirdi.

156 SANIKLI DAVA

Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık ve kardeşi Savaş Özışık'ın 2 yıldır tutuklu yargılandığı 156 sanıklı davada Yurt, operasyondan 5 ay önce yazılan ''ihbar mektubu'' na ulaştı.

ELİTAŞ HER YERDE

Dosyadaki mektupla ilgili hakim duruşmalar boyunca herhangi bir inceleme yapmadı. Mektupta AKP'li Mustafa Elitaş'ın adı geçiyor.

ONLARDAN HESAP SORACAĞIZ

İşte ele geçirilen o mektup: ''Muhterem başkanım ben adliyede görevli memurum. Birkaç gün önce Av. Ali Aydın, kalemde başka bir avukat ile konuşurken kulak misafiri oldum. Ona dedi ki Milletvekili Elitaş ile anlaştık. Ona gerekli olan dökümü verip Şeker Kooperatifi'ne bize yakın kişiler gelecek. Onlardan hesap soracağız. Bana ve ağabeyime çok sert davrandılar. Cezalarını çekecekler. Bakanlık da bize yardımcı olacak. Bir sürü davalar açılacak. Onlara hapis yolu gözüktü dedi. Bilginiz olsun diye size yazmayı uygun gördüm. En derin hürmetlerimi sunarım.'' (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com