Kayseri'deki terör saldırısı ile ilgili 2 gözaltı daha

Kayseri'deki terör saldırısı ile ilgili 2 gözaltı daha
Terörist saldırı sonrası olaya ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 2 şüpheli gözaltına alındı.
Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik terörist saldırıyı düzenleyen 2 teröristin saldırıdan önce Suriye'den kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı, patlayıcı ve silahlar ile sınırı geçen teröristlerin, patlayıcıları otomobile yerleştirdikten sonra Şanlıurfa'dan ayrıldıkları ileri sürüldü. Terörist saldırı sonrası olaya ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 2 şüpheli gözaltına alındı.
 
Dün sabah düzenlenen terörist saldırı ardından başlatılan soruşturma kapsamında, saldırıda kullanılan otomobilin Gaziantep'te satıldığı ortaya çıktı. Otomobili satın alan kişiler üzerinden inceleme yürüten Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise bu kişilerin Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bağlantılı olduğu kişileri belirledi.
 
Suruç'ta oturan ve terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu öne sürülen M.D.'nin, cuma gününün ilk dakikalarında gelen bir telefon üzerine misafirlerinin geleceğini söyleyerek Suriye sınırına gittiği, burada sınırı geçen 2 teröristi karşıladığı iddia edildi. M.D., yanlarında Kalaşnikof tüfek, tabanca ve 20 kilo plastik patlayıcı bulunan 2 teröristi karşılayarak kendisine ait otomobile aldıktan sonra bunları ilçe merkezinin dışında bulunan A.Ç.'nin bağ evine götürdü.
 
Teröristlerin geçmesi ardından bu kişilerin daha önceden saldırıda kullanacakları otomobil, Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya getirildi. 2 terörist yanlarında getirdikleri plastik patlayıcıları otomobile yerleştirdi. Düzeneğin hazırlanması ardından PKK'lı 2 terörist, sabaha karşı mobese kameralarının bulunmadığı bölgeleri kullanarak ilçeden ayrıldı.
 
2 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
 
Suruç'tan ayrıldıktan sonra dün sabah Kayseri'nin Pınarbaşı ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonrası yapılan çalışmada polis, saldırı sırasında ölen 2 teröriste M.D. ve A.Ç.'nin yardımcı olduğunu saptadı. Sabaha karşı Suruç'a giden polis 2 şüphelinin oturdukları evlere operasyon düzenledi. Bomba düzeneğinin otomobile yerleştirildiği bağ evinde de köpekler aracılığıyla patlayıcı araması yapıldı. Gözaltına alınan M.D. ve A.Ç., işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kayseri'ye gönderilecek.
 
Polis, olayla bağlantısı olabileceği ileri sürülen bazı kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com