"Kaz" operasyonu

"Kaz" operasyonu
Kütahya ve Bursa'da 42 kişiden yaklaşık 1 milyon TL elde ettikleri belirlenen çete üyelerinin aynı kişileri iki defa dolandırdıkları ortaya çıktı. Bursa'da zengin ve bekar kişileri evlenme vaadiyle dolandırdıkları iddia edilen 9 kişilik şebeke çökertild

Kütahya ve Bursa'da 42 kişiden yaklaşık 1 milyon TL elde ettikleri belirlenen çete üyelerinin aynı kişileri iki defa dolandırdıkları ortaya çıktı. Bursa'da zengin ve bekar kişileri evlenme vaadiyle dolandırdıkları iddia edilen 9 kişilik şebeke çökertildi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve Nilüfer ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, çok sayıda insanı dolandırdıkları iddia edilen şebekeyi çökertti. Bursa ve Kütahya'da toplam 42 esnafı dolandırdıkları iddia edilen şebekenin, birçok zengin ve bekar adamı çete üyesi kadın vasıtasıyla evlenme vaadiyle kandırdığı ortaya çıktı. Şebekenin esnaftan senetle aldıkları tarım aletlerini, piyasa değerinin yarı fiyatına satarak paraya çevirdikleri belirlendi.
Şebeke üyelerinin, yanlış adres ve isim vererek dolandırdıkları kişileri, senedin henüz ödeme günü gelmeden, 'Malınız çok sağlam çıktı. Arkadaşımıza da almak istiyoruz' diyerek ikinci defa dolandırdıkları tespit edildi.
Bu şekilde piyasayı yaklaşık 1 milyon TL dolandırdıkları bildirilen şebekenin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 3 adet otomobil, 1 adet traktör ve çok sayıda tarım aleti ele geçirildi. Sabıkalı olan şüphelilerin jandarmanın teknik takibine yakalanmamak için telefon konuşmalarında mağdurlardan, 'Yolunacak kaz var' diye bahsettikleri ortaya çıktı.
Çete lideri Şeref O. (43) ile Yılmaz K. (32), Musallim A. (28), Ahmet E. (34), Hatice K. (28), Mesut G. (23), Erdoğan Y. (33), İbrahim T. (35), Ömer A. (40), 'çıkar amaçlı örgüt kapsamında nitelikli dolandırıcılık' suçundan adliyeye sevk edildi.
Yetkililer, mağdurların sayısının çok daha fazla olduğunu tahmin ettiklerini belirterek dolandırılanların jandarmaya müracaat etmesini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com