Kaza Geliyorum Diyor Ama Yetkililer Duymuyor!

Kaza Geliyorum Diyor Ama Yetkililer Duymuyor!
Kütahya Devlet Hastanesi yokuşunu Fatih Sultan Mehmet Bulvarına bağlayan yoldan çarşı istikametine dönülen kavşağın kaldırılmasının kazalara davetiye çıkarttığı yaklaşık bir yıl önce gazetemizden yetkililere duyurmuştuk.

-BİR YIL GEÇMESİNE RAĞMEN ÇÖZÜM BULUNAMADI-
Kütahya Trafik Komisyonunun yaklaşık bir yıl önce Kütahya Devlet Hastanesi önünden çarşı merkezine doğru sola dönüşü iptal etmesi halkın tepkisine sebep olmuştu. Çünkü hastane önünden çarşı merkeze gelmek isteyen sürücüler Devlet Hastanesinden kuralları çiğnemeden Kütahya merkezine doğru ulaşmak için Belediye Sosyal Tesislerinin (Eski Azot Tesisleri) girişini cep olarak kullanarak çarşı merkeze dönmeleri gerekiyor. Konuyla ilgili olarak konuşan çevre esnafı ise hastası ve acelesi olan vatandaşın çoğu zaman yolu uzatmak istemeyerek buradan ters yola girdiğini ve birçok kazaya neden olduğunu söyledi. Kavşağın kapatılmasıyla sadece hastaneye gelip giden vatandaşlar değil Maltepe mahallesi sakinleri de mağdur olduğu vatandaşlar tarafından dile getirildi.

'HASTALARIN HAYATI TEHLİKEYE GİRİYOR'
Oluşan durumdan dert yakınan taksici esnafı ise şu açıklamalarda bulundular:
'Biz hastaneye sürekli hasta taşıyoruz yol güzergahımız ne kadar kısa olursa hastalar için o kadar iyi oluyor. Ama yetkililer burdaki kavşağı bir yıl önce kaldırdılar. Diyelim Kütahya Devlet Hastanesinden Evliya Çelebi Devlet Hastanesine hasta götürdüğümüzde Kütahya Devlet Hastanesinin önünde kavşak olmadığı için mecburen Eski Azot Tesisileri girişinden Evliya Çelebi devlet Hastanesine dönmek zorunda kalıyoruz. Bu durum özelikle acil hastalarda zaman kaybına neden olduğu için hastanın hayati tehlikesi artıyor. Yetkililerin bu durumu göz önüne alarak buraya bir çözüm bulmalarını istiyoruz.' şeklinde açıklamlarda bulundular.

-SÜRÜCÜLER TERS
YÖNE GİRMEK ZORUNDA KALIYORLAR-
Devlet Hastanesi'nden çarşı yönüne doğru dönen kavşağın kapatılmasının ardından sürücülerin zor durumda kaldığını belirten taksici esnaf, birçok araç sürücüsünün Devlet Hastanesinden arabasıyla çıkan bir vatandaş çarşı yönüne gidebilmek için önce Atakent istikametinde gidip Belediye Sosyal Tesislerinin önündeki kavşaktan dönebiliyor.
Bazı araç sürücülerinin Eski Azot Tesisileri istikametne gitmek istemedikleri için Devlet Hastanesinin önünden 'sola dönüş yasaktır' levhası olmasına rağmen sola dönüş yaptıklarını belirten vatandaşlar, birçok sürücünün her gün kazayla burun buruna geldiklerini de dile getirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com