Kaza ile gelen aşk

Kaza ile gelen aşk
Denize atlarken bel omuru kırılan Fransız turist ile otel müdürü nikah masasına oturacak.
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, çıktığı günübirlik tekne turunda denize atlarken bel omuru kırılan ve devlet hastanesindeki tedavisini ardından ülkesine dönen Fransız turist Vanessa Eberhart, mutluluğu Türkiye'de buldu. 27 yaşındaki Eberhart, tedavisi boyunca kendisini yalnız bırakmayan Light House Otel Müdürü Önder Önen ile dostuklarını nikah masasına taşıma kararı aldı.
 
Fransız hemşire Vanessa Eberhart, geçen Eylül ayında Fransa'nın Metz şehrinden tatil için Bodrum'a geldi. Ortakent'teki Light House Otel'de kalan Eberhart, 12 Eylül günü arkadaşlarıyla günlük tekne turuna çıktı. Tekne, Karaada'ya geldiğinde Eberhart, yüzmek için 15 metre yükseklikten 'ölüm çukuru' olarak nitelendirilen Meteor Çukuru'na atladı. Bel omuru kırılan Eberhart, suda hareketsiz kaldı. Talihsiz kadın, tekne personeli ve arkadaşları tarafından sudan çıkartılıp, Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Beyin cerrahı Ender Tabur tarafından ameliyat edilen Eberhart, üç gün yoğun bakımda tutulduktan sonra servise alındı. Serviste üç hafta süren tedavisi süresince Eberhart'ı Light House Otel Müdürü Önder Önen, yalnız bırakmadı. Eberhart'ı her gün ziyaret edip, ihtiyaçlarını karşılayan Önen ile Eberhart'ın dostlukları daha da gelişti. Tedavisinin ardından ülkesine dönen Eberhart, Önen'i Fransa'ya davet etti. Üç hafta Fransa'da kalan Önen ile Eberhart arasındaki arkadaşlık aşka dönüştü.
 
Eberhart, geçen hafta Önen'in ardından Bodrum'a geldi. Gelecek yıl hayatlarını birleştirme kararı alan gençler, Bodrum Devlet Hastanesi'ne gidip, doktorlara teşekkür etti.
 
Yaşadığı talihsiz kazanın ardından mutluluğu Türkiye'de bulduğunu belirten Eberhart, "Kazadan sonra, burada tedavi olmak bile istemiyordum. Çok sağlıklı olur mu? düşüncesini taşıyordum. Ama doktor ve personelin sıcak ilgisi beni çok mutlu etti. Felç olmaktan korkuyordum. Korkularım boş çıktı. Çok sağlıklı bir şekilde yürüyebiliyorum. Bodrum'a hem tatil hem kontrol hem de sevgilimi görmek için geldim" dedi.
 
Önder Önen ise Eberhart ile güzel bir birliktelikleri olduğunu belirterek, gelecek Şubat ayında evlenme kararı aldıklarını hastane personeli ile paylaştı. Önen, nerede yaşacaklarına ise daha sonra karar vereceklerini söyledi.
 
Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Oğuz Şahin, Eberhart'ın kendilerine geldiğinde durumunun oldukça kötü olduğunu belirterek, "Tedavilerini yapıp, taburcu ettik. Bugün de hastanemize hem kontrol hem de teşekkür için gelmiş. Biz de kendisini hastamiz de gördüğümüz için mutlu olduk" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com