Kazada ölen öğrencilerin kimliği belirlendi

Kazada ölen öğrencilerin kimliği belirlendi
Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde önceki gün öğrencileri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında ölen 3 öğrencinin ve yaralıların kimliklerinin belirlendiği açıklandı.

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde önceki gün öğrencileri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında ölen 3 öğrencinin ve yaralıların kimliklerinin belirlendiği açıklandı.
Kazada yaşamını yitiren öğrencilerin Büşra Özen, Emine Elifoğlu ve Özlem Özkur olduğu açıklanan kazada, 15 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yaralılardan 8'i ayakta tedavi görürken, 4'ü Afyonkarahisar'daki, 3'ü de Uşak'ın Banaz ilçesindeki hastanelere kaldırıldığı açıklandı.
Dumlupınar Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin'den alınan bilgiye göre, Afyonkarahisar ve Uşak'ın Banaz ilçesindeki hastanelerde tedavi altına alınan otobüs sürücüsünün Necmettin Demir (60), muavinin Aydın Göçen (31), öğretmenin Harun Kuru (26), öğrencilerin Orhan Duman (13), Zeynep Nur Güral (14), Duygu Karaçeşme (14) ve Elif Kılınç (14) olduğu tespit edildi.
Olay yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Dumlupınar'a gelen öğrencileri taşıyan otobüsün, şehitlik ziyareti sonrası Afyonkarahisar'a dönerken kaza geçirdiğini söyledi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Gönül Köprüsü Projesi kapsamında geziye katılan ve Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde dün akşam meydana gelen kazada hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine başsağlığı diledi.
Kazada hayatını kaybeden öğrenciler için başsağlığı mesajı yayınlayan Bakan Eroğlu, 'Elim kazadan büyük üzüntü duydum. Evlatlarımız kardeşlik, vefa ve sevgi gibi son yıllarda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz erdemleri hatırlatıp, gönüllere köprü kurmak için yola çıkmışlardı. Ailelerin acısını yürekten paylaşır, merhum yavrularımıza Allah'tan rahmet, kederli aileleri ve milli eğitim camiasına sabır ve başsağlığı dilerim. Mekânları cennet olsun. Ayrıca kazada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.' dedi.
Şoför, muavin, öğretmen ile 15 öğrencinin bulunduğu otobüste yaralananların sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade eden Kişioğlu ise şöyle konuştu:
''Acımız çok büyük. Ailelere ve Milli Eğitim camiasına baş sağlığı diliyorum. Kazayla ilgili inceleme yapılıyor. İlk belirlemelerimize göre yolun kayganlığından otobüsün devrilip olayın meydana geldiğini düşünüyoruz. Kazaya ilişkin, öğrencilerin okullarına bilgi verildi.''
Bu arada otobüsteki öğrencilerin Sakarya'dan geldiği öğrenildi.
Kütahya'daki trafik kazasında hayatını kaybeden Emine Efiloğlu'nun babası Yusuf Efiloğlu, ''Kızım okuyup iyi bir doktor olmayı hedefliyordu'' dedi.
''Gönül Köprüsü Projesi'' kapsamında Sakarya'dan hareket eden ve Dumlupınar-Afyonkarahisar kara yolunda devrilen otobüste hayatını kaybeden Emine Efiloğlu'nun babası Yusuf Efiloğlu, 7 yaşında babasını, 10 yaşında amcasını, 16 yaşında dedesini ve 6 ay önce 23 yıllık hayat arkadaşını kaybettiğini, şimdi de evladını kaybetmenin acısını yaşadığını ifade etti.
4 çocuk babası olduğunu belirten baba Efiloğlu, Emine'nin başarılı bir öğrenci olduğunu söyledi.
Efiloğlu, şöyle konuştu:
''6 ay evvel annesini kaybettim. Annesinin acısını yaşamadan Emine'nin acısına boğuldum. Kızım okuyup gelecekte iyi bir doktor olmayı hedefliyordu. 'Doktor olmayı hedefliyorum, okutacak mısın beni baba' derdi. Ben de 'yeter ki oku, ben senin yanındayım' derdim. En son iki gün önce görüştük. Salı günü Çanakkale'de okuyan ablasının diploma merasimine gittim. Sabahleyin öpüştük ve ayrıldık. Yol harçlığını verdim. O Afyonkarahisar'a gitti, ben de Çanakkale'ye gittim.''
Kızının ölüm haberini Sapanca ilçesinde garson olarak çalıştığı restoranda aldığını anlatan Efiloğlu, ''Haberi bana komşum iletti. Daha sonra oğlum Fatih telefon etti. 'Baba Emine kaza geçirmiş' dedi. Zaten 10 günden beri de sıkıntı ve bunalım içindeydim. Başımıza böyle bir iş geldi'' dedi.
Kazada hayatını kaybeden Özlem Özkurt'un yakınları da üzgün olduklarını belirterek, ''Ateş düştüğü yeri yakıyor, insan başına gelince anlıyor. İnsanların daha dikkatli olmalarını istiyoruz, hele servis şoförlerinin. Can taşıyorlar, can geri gelmiyor. Dikkatli olsunlar'' şeklinde konuştu.
-MÜSTEŞAR VE VALİ BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ-
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük, kazada hayatını kaybeden Emine Efiloğlu ve Özlem Özkurt'un ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.
Efiloğlu'nun Fındıklı köyündeki evinde açıklama yapan Vali Büyük, ailenin acısını paylaştıklarını belirterek, devlet olarak üzerlerine düşen her görevi yerine getireceklerini ifade etti.
Büyük, istikbal vadeden çocukları kaybettikleri için büyük acı yaşadıklarını dile getirerek, ''Acılarınız üst üste bindi. Eşinizi kaybediyorsunuz, çocuklarınız annelerini kaybediyor, şimdi de kardeşlerini kaybediyor. Bu acının tarifi yok biliyoruz ama insanoğlu için bunların hepsi var'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com