Kazananı belli sınav istemiyoruz

Kazananı belli sınav istemiyoruz
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP), kazananın belli olduğu bir maratonda koşturulduklarını ifade ederek soruların sızdırıldığı sınavın kimse mağdur edilmeden tekrarlanmasını ve sorumluların açığa çıkarılarak yargı önünde hesap vermesini isted
Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelerek Kolej Meydanı’nda toplanan AYÖP üyeleri, pankart ve sloganlar ile Sakarya Meydanı’na yürüdü.

Mitinge, Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, ÖDP Eşbaşkanı Bilge Seçkin Çetinkaya ve Şafak Bay’ın annesi Meryem Bay ile emekli öğretmenler de katıldı.
 
'ERDOĞAN'A TEPKİ'
 
AYÖP yöneticisi Hasan Basri Ekici yaptığı konuşmada, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın KPSS’deki kopya skandalına ilişkin yaptığı açıklamaları anımsatarak, “Bu ülkenin başbakanı ‘bu sınav temizdir’ diyor. Körler sağırlar birbirini ağırlar” dedi.
 
Atama beklerken kanserden yaşamını yitiren Şafak Bay’ın annesi Meryem Bay, “Başbakan sesinizi duysun ve utansın. Şafak gözü açık gitti, diğer oğlum ise 12 yıldır atanamadı” dedi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com