“Kazandığımız hakları bizden almak istiyorlar”

“Kazandığımız hakları bizden almak istiyorlar”
Eskişehir'de, PTT'de taşeron bir firmanın elemanı olarak çalışan arkadaşlarının işten çıkarılmasına tepki gösteren bir grup posta görevlisi protesto gösterisi yaptı.

Eskişehir'de, PTT'de taşeron bir firmanın elemanı olarak çalışan arkadaşlarının işten çıkarılmasına tepki gösteren bir grup posta görevlisi protesto gösterisi yaptı.

PTT Sanayi Şubesi çalışanları, arkadaşlarının işten çıkarılmasını protesto etti. Grup adına konuşan Recep Kepir, kazandıkları hakların çalıştıkları şirket tarafından geri alınmak istenildiğini iddia ederek, ''Üç yıldır PTT'de dağıtım kısmında taşeron firmanın elemanı olarak çalışıyorum. Bugüne kadar her sene sözleşme yeniliyoruz. Yalnız bu sene yapılacak sözleşmenin yerine önümüze ibraname diye bir kağıt sundular. Bu ibranameden bugüne kadar alacaklarımızdan vazgeçmemiz isteniyor. Bir hafta önce müdürümüz gelerek bu ibranameleri bizim önümüze koymayacaklarını söyledi, ancak bugün tekrar toplantı yapılarak ibranameleri imzalatmadan yeniden sözleşme yapmayacaklarını belirttiler. Biz de imzalamayacağımızı söyledik. Bütün arkadaşlar imza atmıyoruz. Altmış kişi çalışıyorduk. Ancak on arkadaşımızı işten çıkardılar. Biz işimize devam etmek istiyoruz. Ancak kazanılmış haklarımızdan da vazgeçmek istemiyoruz. Ben burada üç yıldır çalışıyorum. Ancak 5-6 yıldır çalışan arkadaşlarım da var, bunların kazandıkları tüm hakları ellerinden alınmak isteniyor'' dedi.
Şirketin daha önce elemanlara iyi davrandığını, ancak ibranameyi imzalamayınca işten çıkarılmaların başladığını vurgulayan postacı Savaş Erdoğan da, ''Bize 'Kadrolu kadar değerlisiniz. Size bütün haklar verilecek, 4C sahip olacaksınız' diye söylendi. Ancak şimdi bizim kazandığımız hakları bir kağıt imzalatarak elimizden almak istiyorlar. Bu kurum küçük bir kurum değil, adam yetiştirmek çok zordur. Bu zamana kadar bize sahip çıkanlar şimdi de sahip çıksınlar. Çıkmayacaklarsa hakkımız ne ise versinler, biz kendi gönül rızamız ile işi bırakırız'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com