Kazaya davetiye çıkartılıyor!

Kazaya davetiye çıkartılıyor!
Kütahya Trafik Komisyonunun bir süre önce Devlet Hastanesi önünden çarşı merkezine doğru sola dönüşü iptal etmesi kazalara davetiye çıkartırken, halkın tepkilerine de neden oluyor!..

 

Kütahya Devlet Hastanesi yokuşunu Fatih Sultan Mehmet Bulvarına bağlayan yoldan çarşı vazo istikametine dönülen kavşağın kaldırılması, kazalara davetiye çıkartıyor. Kütahya Trafik Komisyonunun bir süre önce Devlet Hastanesi önünden çarşı merkezine doğru sola dönüşü iptal etmesi halkın tepkilerine de sebep olurken, hastane bölgesinde görev yapan trafik ekipleri de zor anlar yaşıyor.

Devlet Hastanesinden kuralları çiğnemeden Kütahya merkezine doğru ulaşmak isteyen sürücülerin, Belediye Sosyal Tesislerinin (Eski Azot Tesisleri) girişini cep olarak kullanarak dönmeleri gerekiyor.

Devlet Hastanesi'nden çarşı yönüne doğru dönen kavşağın kapatılması ardından vatandaşlar zor durumda kaldı. Devlet Hastanesinden arabasıyla çıkan bir vatandaş çarşı yönüne gidebilmek için önce Atakent istikametinde gidip Belediye Sosyal Tesislerinin önündeki kavşaktan dönebiliyor. Yolu yaklaşık 2 km uzatmak istemeyen acelesi olan bazı vatandaşlar da kestirme yol olarak ters yola girerek kendisini tehlikeye atıp sola doğru dönmeyi tercih ediyorlar. Konuyla ilgili olarak konuşan çevre esnafı ise hastası ve acelesi olan vatandaşın çoğu zaman yolu uzatmak istemeyerek buradan ters yola girdiğini ve birçok kazaya neden olduğunu söyledi. Kavşağın kapatılmasıyla sadece hastaneye gelip giden vatandaşlar değil Maltepe mahallesi sakinleri de mağdur oluyor.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com