Kazayı araştıran pilottan şok açıklamalar!

Kazayı araştıran pilottan şok açıklamalar!
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazanın ardından ilginç bir iddia daha ortaya çıktı!

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasında soruşturmanın yeniden başlamasını sağlayan uzman pilot Volkan Sürmeli' ilginç bir iddiada bulundu.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazanın ardından düşen helikopterden çalınan cihazları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde (SHGM) gördüğünü söyleyerek, Malatya Özel Yetkili Başsavcıvekilliği'nin başlattığı, aralarında kaza kırım ekibi başkanı Feridun Seren'in de bulunduğu 16 kişinin gözaltına alındığı operasyonun başlamasına kaynaklık eden uzman pilotun o açıklaması...

"PARÇALARI GÖRDÜK AMA..."

Savcılığın aradığı parçalarla ilgili olarak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün oluşturduğu Kaza Kırım Heyeti'nin başındaki isim olan Ferudun Seren'in 'Parçaları söküp Ankara'ya götürdük, orada görebilirsiniz' dediğini belirten, Sürmeli şu ifadeleri kullandı: "Ancak Sivil Havacılık ısrarla görüşmek istemedi. Bu durumu BBP'ye aktardık. Yalçın Topçu, Başbakan'ı cebinden arayıp durumu aktardı. Başbakan gerekli talimatları vermiş olacak ki ertesi gün bizi Sivil Havacılık'tan aradılar. Heyetler görüşürken bize, 'parçalar aşağıda, inceleyebilirsiniz' dediler. Ferudun Seren'in odasına indik. Heyetteki Uwe Reibel odaya alındı. Beni almadılar, 'içeri adımını atamazsın' gibi sözler söylendi. Üç saat sonra beni de çağırdılar, çay söylendi ama hiç konudan bahsedilmiyordu. Ben o sırada, Seren'in masasının üzerinde bu cihazları gördüm."

"BİR GÜN SENİN DE KAZANI İNCELERİZ!"

Sabah'ın haberine göre, Seren'in, kendisini tehdit ettiğini kaydeden Sürmeli, birlikte geldikleri Alman uzmanın da tehdit edildiği için görevi bıraktığını açıkladı.

Sivil Havacılık tarafından yardım görmediklerini belirten Sürmeli, Sivil Havacılık Kaza Kırım Komisyonu Başkanı Ferudun Seren ile arasında geçen konuşmayı şöyle aktardı: ' Bana, bu konunun üzerine çok gitme, daha gençsin yazık olur. Bir gün seni alır götürürler, derdini anlatamadan yok ederler' dedi.

Olaydan 3 ay sonra yaptığı telefon görüşmesinde de Seren'in 'raporunu bizle paylaşmazsan bir gün senin helikopterin kaza raporunu da hazırlarız' dediğini açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com