Kazazedeye hastanede 15 bin liralık fatura

Kazazedeye hastanede 15 bin liralık fatura
Tavşanlı'ya bağlı Eşen köyünde yaşayan Azime Taban (37), eşi Ziya Taban'ın (48) Elmalı köyü yakınında motosikletiyle kaza yaptığını ve ağır yaralandığını söyledi.

Tavşanlı'ya bağlı Eşen köyünde yaşayan Azime Taban (37), eşi Ziya Taban'ın (48) Elmalı köyü yakınında motosikletiyle kaza yaptığını ve ağır yaralandığını söyledi.

KÜTAHYA - Azime, Göğüs kafesinde oluşan kırıktan dolayı akciğerine kemik temas eden eşinin kaldırıldığı Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesinden, Eskişehir'deki Yunus Emre Devlet Hastanesine, buradan da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiğini bildiren Taban, eşinin burada 10 gün önce ameliyat edildiğini ve halen tedavisinin sürdüğünü ifade etti.
Taban, doktorların, eşinin tedavisinin 3 ay süreceğini söylediğini anlatarak, şöyle konuştu:
''Üniversite hastanesi, şimdiye kadar yapılan tedavi ve ameliyat ücreti olarak 15 bin lira fatura çıkardı. Eşim emekli olduğu için SGK'ya başvurduk. Onlar bu tedavi giderini ödeyemeyeceklerini belirtti. Çaresizlikle her yere başvurdum ama herkes bir yerlere havale ediyor. Biri evli olmak üzere beş çocuğum var. Son çare olarak Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Tavşanlı Şubesine müracaat ettim. Onlar da çok uğraştı ama bir sonuç alınamadı. Ne yapacağımızı bilmiyorum.''
Dernek görevlisi Mücahit Uçkan da Azime Taban'ın başvurusu üzerine girişimlerde bulunduklarını kaydetti. SGK yetkililerinin, tedavi giderini karşılayamayacaklarını, ilgili kanuna göre trafik sigortasından ödenmesi gerektiğini söylediğini belirten Uçkan, ''Trafik sigortası, Ziya Taban'ın kaza sırasında ehliyetsiz ve alkollü olmasından dolayı ödemeyi garanti fonunun yapacağını söyledi. Garanti fonu da sosyal güvencesi olmayanlara ödeme yaptıklarını, Taban'ın sigortası olduğu için ödeme yapamayacaklarını bildirdi. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine sorduk. Onlar da sigortalı olduğu için böyle bir ödeme yapamayacaklarını belirtti. Bu insanlar çaresiz kaldı'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com