Kazım Koyuncu anısına festival!

Kazım Koyuncu anısına festival!
Gürcistan'ın Batum kentinde, kansere yenik düşen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu anısına ''Laz Müziği Festivali'' düzenlendi.

Batum Devlet Tiyatrosu salonunda gerçekleştirilen festivalin organizasyonunu, Acara Özerk Cumhuriyeti Eğitim ve Kültür Bakanı Gia Abuladze, Laz Kültür Derneği Başkanı Mehmet Ali Beşli ile Artvinli sanatçı Bayar Şahin gerçekleştirdi.

Festivale, Kazım Koyuncu'nun annesi Hüsniye, babası Cavit, ablası Canan Koyuncu ile Türkiye ve Gürcistan'da yaşayan çok sayıda sanatsever katıldı.
Kazım Koyuncu ile ilgili sunumla başlayan festivalin açış konuşmasını yapan Laz Kültür Derneği Başkanı Beşli, Batum şehrinin ataları ve dedelerinin anılarında önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Yakın arkadaşı Kazım Koyuncu'nun, Lazca'nın yok olmamasını çok istediğini vurgulayan Beşli, yaptıkları çalışmalarda Koyuncu'nun hep bir güneş gibi yerini aldığını söyledi.
Programda daha sonra Gürcistan'dan Tutarchela, Gordela, Gogolai, Atdzali ve Aidio adlı gruplar ile Türkiye'den Kazım Koyuncu'nun kardeşi Niyazi Koyuncu, Bayar Şahin, Erdal Bayrakoğlu, Tolga Kurdoğlu ve Mehmet Erdem sahne aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com