KCK, AKP'den açıklama istiyor

KCK, AKP'den açıklama istiyor
Paris'te öldürülen PKK'lılar ve MİT iddiaları için KCK'dan açıklama çağrısı yapıldı

Paris'te Ömer Güney tarafından öldürülen 3 PKK'lı kadın cinayetinde MİT bağlantısı ve ortaya çıkan ses kaydıyla belgeler hakkında KCK harekete geçti. KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, Paris cinayetiyle ilgili ortaya çıkan MİT’e ait belge ve katliamın zanlısı Ömer Güney’e ait ses kaydına ilişkin AKP Hükümeti’ni açıklama yapmaya çağırdı.

Paris’te 9 Ocak 2013’te üç PKK'lı  Sakine Cansız, Leyla Şaylemez ve Fidan Doğan’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu Ömer Güney'e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ve MİT’e ait olduğu öne sürülen belgeler hakkındaKürdistan Topluluklar Birliği (KCK) Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı.

Açıklamada; “Aksi ispat edilmediği taktirde bu cinayetlerin MİT tarafından planlandığı ve yapıldığı kabul edilecektir” denilen açıklamada, iktidarın süren sessizliği “Hareketimizin görmezlikten gelemeyeceği ciddi bir durum” denildi.

"Aksi ispatlanmazsa, cinayetleri MİT planlamış demektir"

Cinayetlerden AAKP ve Cemaat'i sorumlu tutan KCK'lılar;

“Bu cinayet, AKP ve Fetullahçılar ittifakının oluşturduğu hükümet zamanında gerçekleşmiştir. Belgelerden anlaşılıyor ki, bu işin içinde istihbarat örgütü bulunmaktadır. Zaten istihbarat örgütü desteği olmadan böyle bir cinayetin gerçekleşmesi mümkün değildir.

Son yayınlanan belge bu istihbarat örgütünün MİT olduğunu ortaya koymaktadır. Aksi ispat edilmediği taktirde bu cinayetlerin MİT tarafından planlandığı ve yapıldığı kabul edilecektir.”
MİT sürekli fırsat kolladı." iddiasında bulundu.

BARIŞ SÜRECİ TEHDİDİ

KCK'nın yaptığı açıklamada Barış Süreci tehdidi yapıldı. MİT iddiaları hakkında gelişme olmaması halinde sürecin devam ettirilemeyeceği söylenerek ateşkesin bitmesi ihtimali ima edildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com