KCK davasında Aziz Yıldırım örneği

KCK davasında Aziz Yıldırım örneği
KCK'ya yönelik açılan ikinci davanın ilk duruşmasına, taleplerin reddedilmesinin ardından devam edildi.
2. KCK davasında konuşan avukat Hakan Sadıkoğlu, "Siz Aziz Yıldırım’ı yargıladınız. 6 yıl 3 ay hapis cezası verdikten sonra tahliye ettiniz. Müvekkillerimiz de aynı hükümleri uygulamanızı talep ediyoruz" dedi. Avukatın bu sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, "6 yıl 3 ay mı istiyorsunuz?" diye sordu. Sadıkoğlu da "Hayır, tahliye istiyoruz" diye yanıt verdi.
 
MAHKEME BAŞKANI: "YANDIK O ZAMAN"
 
Mahkeme Başkanı sanık avukatlarını talepte bulunmaları için söz verdi. Söz alan avukat Hakan Sadıkoğlu, “Sizden empati yapmanızı istiyorum. Bu ülkenin Türkiye değil de Kürdistan olduğunu ve sizin de Kürdistan’daki bir mahkemede yargılandığınızı düşünün. Bu mahkemenin başkanı da sanıklardan Mustafa Eraslan olduğunu düşünün" demesi üzerine başkan Ekinci, "Yandık o zaman" diye yanıt verince salonda gülüşmeler oldu. Sözlerine devam eden avukat Sadıkoğlu, "Mahkeme başkanının size, biz kardeşiz ama Türkçe savunma yapamazsınız Kürtçe savunma yapacaksınız dediğini empati kurarak düşünmenizi istiyorum" dedi. Bunun üzerine başkan Ekinci, "Mustafa beyin birden oturuşu değişti" dedi. Başkanın bu sözleri de salonda gülüşmelere yol açtı. 
 
-AZİZ YILDIRIM ÖRNEĞİ-
 
Sadıkoğlu, “Anadilde savunma izni verseniz ne olur? Siz Aziz Yıldırım’ı yargıladınız. 6 yıl 3 ay hapis cezası verdikten sonra tahliye ettiniz. Müvekkillerimiz de aynı hükümleri uygulamanızı talep ediyoruz" demesi üzerine, Mahkeme Başkanı Ekinci, "6 yıl 3 ay mı istiyorsunuz?" diye sordu. Sadıkoğlu da “Hayır, tahliye istiyoruz" diye yanıt verdi.
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com