KCK davasında iki tahliye

KCK davasında iki tahliye
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen KCK davasının 7. duruşmasında 2 sanık hakkında tahliye kararı çıktı.

Silivri Cezaevi bitişiğindeki büyük duruşma salonunda yürütülen 34'ü tutuklu toplam 44 sanıklı KCK davasının bugünkü oturumunda 2 sanığın tahliyesine karar verildi.
 
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen KCK davasının 7. duruşmasında savunma avukatlarının talepleri dinlendi.
 
Talep sırasında söz alan sanık avukatı Baran Doğan, Mahkeme Başkanı Ali Alçık’ın Sulh Ceza Hakimliği yaptığı sırada bir davasında çok iyi Türkçe ve Kürtçe bilen Mehdi Tanrıkulu isimli sanığa Kürtçe tercüman atadığını iddia etti.
 
Elinde söz konusu duruşma tutanağının bulunduğunu belirten Doğan, mahkemenin anadilde savunmanın verilmemesi ile ilgili oyun oynadığını öne sürdü.
 
Verilen ara sonrasında alınan ara kararda, örgüt üyeliğiyle suçlanan Oktay Candemir ve Çiğdem Aslan’ın tahliyesine karar verildi. Diğer tutuklu sanıkların ise kuvvetli suç şüphesi bulunması ve suç vasfının devam ediyor olması gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamına ve açlık grevlerinin Adalet Bakanlığına bildirilmesine karar verildi.
 
Duruşma  4-8 Şubat 2013 tarihine ertelendi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com