KCK Tutuklusu Sosyologun Şok Video Görüntüleri

KCK Tutuklusu Sosyologun Şok Video Görüntüleri
KCK operasyonlarında tutuklanan sosyolog Aslan Özdemir'in dava dosyasına giren video görüntüleri ortaya çıktı...

Mithat Çetin, elmahaber

2009 Yılı Nisan ayında yapılan KCK operasyonlarında tutuklanan sosyolog Aslan Özdemir'in dava dosyasına giren video görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Aslan Özdemir, Diyarbakır Bağlar Belediyesi'nin konferans salonunda belediye bürokratlarına terör örgütü PKK ve KCK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın isteklerini anlatıyor. Öcalan'dan 'Önderlik' olarak bahseden Özdemir'in “Önderlik 'Benim için demokratik benim için demokratik belediyecilik önemlidir' diyor. "Önderliğin belediyecilikle ilgili felsefesi bu, demokratik belediyecilik” sözleri dikkat çekiyor. 

GAZETECİLERE MEKTUP YAZIP 'TEK SUÇUM EĞİTİM VERMEK' DEMİŞTİ

PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK'ya yönelik 2009 yılı Nisan ayında yapılan operasyonlarda göz altına alınıp tutuklanan isimlerden biri de İHD Diyarbakır Şubesi Çocuk Komisyonu Üyesi Sosyolog Aslan Özdemir olmuştu. Özdemir, tutuklanmasının ardından gazetecilere mektup yazmış ve bu mektup gazeteci Ali Bayramoğlu'nun köşesinden yayınlanmıştı. Mektubunda kendini 'Bir haftadır cezaevindeyim. Yaşadığım şoku halen üzerimden atmış değilim' sözleriyle savunan Özdemir şunları ifade etmişti: “Başıma gelenlere anlam vermekte güçlük çekiyorum. Türkiye'de bu tür şeylerin yaşandığını teorik olarak biliyordum, duyuyordum. Ancak insanın başına gelince farklı oluyor. Bu anlamdaki tek suçumun eğitim verdiğim belediyelerin DTP'li olduğunu düşünüyorum. Polis benim örgüt yöneticilerini eğittiğimi söyledi. Eğer eğitim verdiğim belediyeler AKP'li olmuş olsaydı yine tutuklanacak mıydım?”

ÖZDEMİR'İN VİDEO GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sosyolog Aslan Özdemir'in dava dosyasına da giren belediye bürokratlarına verdiği eğitimin video görüntülerinde; Diyarbakır Bağlar Belediyesi Konferans Salonu'nda salonu dolduran belediye bürokratlarına seminer verdiği görülüyor. PKK ve KCK lideri Abdullah Öcalan'dan 'Önderlik' olarak bahseden Özdemir, Öcalan'nın belediye bürokratlarından isteklerini projeksiyon aletiyle duvara yansıtarak sıralıyor. Konuşmasında Öcalan'nın 'Siz eğer halkla birlikte karar alırsanız, halkın belediyesi olursanız, o zaman gelecekte halk ne yapacaktır, size oy verecektir' sözlerini aktaran Özdemir, konuşmasına şöyle devam ediyor: “Önderiliğin seçim öncesi görüşme notlarında halkla ilişkilerle ilgili görüşleri düşünceleri şunlar. Önderlik ne diyor, önderlik diyor ki, 'Benim için demokratik belediyecilik önemlidir.' Önderliğin belediyecilikle ilgili felsefesi 'demokratik belediyecilik'tir arkadaşlar.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com