KCK üyelerinin boğaz manzaralı evleri!

KCK üyelerinin boğaz manzaralı evleri!
MASAK, PKK’nın şehir yapılanması KCK yöneticilerinin servetleriyle ilgili bilgilere ulaştı.

Star gazetesinin haberine göre PKK'nın şehir yapılanması olarak nitelendirilen KCK üyelerinin hesap hareketleriyle ilgili yapılan incelemede ilginç bilgilere ulaşıldı. İncelemeler sırasında, KCK'nın bazı üyelerinin, boğaz manzaralı lüks konutları bulundu.

YILLIK GELİR VE GİDER BÜTÇESİ HAZIRLANIYOR
Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve emniyet birimi uzmanları tarafından gerçekleştiren incelemelerde, örgütün finans işlemlerinin tamamının KCK üyeleri tarafından gerçekleştirildiği belirlendi. KCK üyelerinin her yıl, örgütün yıllık gelir ve giderlerine ilişkin bütçe hazırladığı, kimlerden ne kadar vergi toplanacağını da belirlediği tespit edildi. Yine, yurt dışında elde edilen gelirlerin hesaplarının da aynı kişiler tarafından tutulduğu saptandı. Yetkililer, fon toplama, fonların dağıtılmasının KCK üyeleri tarafından yürütüldüğünü kaydettiler.

BOĞAZ MANZARALI KONUTLAR
KCK üyelerinin örgüt adına gerçekleştirdiği faaliyetler için, dolaylı yollardan ücret aldıkları da tespit edildi. İstihbarat bilgilerine göre, her KCK üyesinin aldığı ücret pozisyonuna göre değişiyor. Ücretlerin bir kısmı nakit olarak, bir kısmı ise örgütün kontrolünde bulunan kurumlardan iş verilerek ödeniyor. Dikkat çekmemesi içinde ödemelerin bir kısmının nakit bir kısmının da bankalar üzerinden gerçekleştirildiği tespit edildi. Yine, örgüt adına eylemlere katılanların yakınlarına da değişik tutarlarda ücret ödemesi yapıldığı bu tür çalışmaları da KCK'nin yürüttüğü kaydedildi. Elde edilen bilgi ve belgeler doğrultusunda KCK üyelerinin mal varlıklarına ilişkin inceleme derinleştirildi. İncelemelerde, KCK üyelerinin üçüncü kişiler üzerindeki mal varlıkları ve hesapları tespit edilmeye çalışılıyor. Bu çerçevede yapılan ilk incelemelerde, bazı üyelerin lüks yaşantı sürdüğü, boğaz manzaralı konutlarda oturan üyelerin bulunduğu belirlendi.

HEM EV HEM ARABA ALDI
KCK üyelerinin boğaz manzaralı lüks konutları ortaya çıktı. Örgüt üyelerine yönelik mahkeme kararı ile yapılan teknik takiplerde, KCK üyelerinin mal varlıklarına ilişkin değişik konuşmalar yaptıkları da tespit edildi. Örneğin iki üye arasındaki bir görüşmede, işleri iyi gitmeyen bir avukatın, Asrın Hukuk Bürosu'na kayıt yaptırdığı belirtilerek, "Adam, Asrın'a üye oldu. Bir yılda hem ev hem araba aldı" değerlendirmesinin yapılması dikkat çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com