KCK Yemini Etmemiş!

KCK Yemini Etmemiş!
İmralı mahkûmu Öcalan'ı kızdıran Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'i cezalandırıyor..

Osman Baydemir'e 'eşbaşkan' ceza BDP, Başkan Baydemir'i cezalandırmak için Diyarbakır Belediyesi'ne kılıfına uydurarak 'eşbaşkanlık' sistemi getiriyor.

Habertürk gazetesinden İnan Gedik, imzalı habere göre "Silahlar miadını doldurmuştur" sözlyeriyle Öcalan'ı sinir küpüne çeviren Baydemir'e parti yönetimi ceza kesti.

KARAR BDP'NİN İDDİASI

BDP Genel Merkez ve bazı il yönetimlerinde uyguladığı eşbaşkanlık sistemini belediyelere de uygulama kararı aldı. BDP'nin bu kararı vermesinde Baydemir'in durumu etkili oldu.

RESMİ ADI "BELEDİYE BAŞKANVEKİLLİĞİ"

Öcalan'a özeleştiri verdikten sonra geri plana çekilen Baydemir, fiiliyatta Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olacak ancak yetkilerini başka bir eşbaşkanla paylaşacak. Eşbaşkanı resmi görevi ise "belediye başkanvekilliği" olacak.

BAYDEMİR KCK YEMİNİ ETMEMİŞ

Yine Habertürk'ten Ali Kemal Erdem imzalı habere göre Emniyet Müdürlüğü tarafından KCK'yla ilgili hazırlanan raporda Osman Baydemir dışında bütün belediye başkanlarının iddianameye giren KCK'ya bağlılık yemini ettiği iddia edildi. 28 Mart 2009'da Diyarbakır'da DTP adına seçime katılacak başkan adayları için Sur ilçesinde "Yerel yönetimler toplantısı" adı altında düzenlenen yemin törenine Baydemir bir bahane ile katılmamış.

YEMİN TÖRENİ

Yeminde "Her şart altında halkların iradesini esas alarak demokratik Türkiye ve özgür demokratik konfederal bir Kürdistan'ın inşaası için çalışacağıma" gibi ifadeler yer alıyor.

DEVLETİN VERDİĞİ KORUMALARI KABUL ETMEDİ

Diyarbakır Valiliği Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e polis koruma tahsis etti ancak Baydemir korumaları "Gideceğim yerlerde sorun yaşarlar" gerekçesiyle kabul etmedi. Polis istemeyen Baydemir'e Emniyet gizli koruma yapıyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com