KCK'da gergin duruşma

KCK'da gergin duruşma
Başkan bugünkü duruşmayı bitirdiğini açıkladığında sanıklar, avukatlar ve izleyiciler tepki gösterdi. Mahkeme heyeti cübbelerini çıkardığı sırada salondan önce yuh sesleri duyuldu ardından izleyicilerin protesto amaçlı alkışları yükseldi.
KCK'ye yönelik açılan çoğunluğu avukat 37'i tutuklu 50 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşmasında mahkeme başkanı ile avukatlar arasında tartışma çıktı. 
 
MAHKEME BAŞKANI DURUŞMAYI BİTİRDİ
 
Avukatların sorular sorulara aralıksız tepki göstermesi üzerine mahkeme başkanı Mehmet Ekinci, “Böyle yargılama olmaz. Mahkemeyi başkan idare eder. Burada 150 avukat var ama her türlü konuda 3-4 avukat cins cins konuşuyorlar. Ara veriyorum yarın devam edeceğiz. Sanıkları dışarı alın arkadaşlar." dedi.
 
Başkanın duruşmayı bitirmesine sanıklar, avukatlar ve izleyiciler tepki gösterdi. Mahkeme heyeti cübbelerini çıkardığı sırada salondan ‘yuh’ sesleri yükseldi. İzleyiciler alkışlarla duruşmanın bitirilmesini protesto etti.
 
DURUŞMA CEP TELEFONU GERGİNLİĞİLE BAŞLAMIŞTI
 
Duruşmanın sabahki bölümünde bir kadın avukat cep telefonu ile duruşmada fotoğraf çekmesi üzerine gerginlik yaşanmış. Mahkeme başkanı. "Alın o telefonu. Bayanı da dışarı çıkarın" diye olaya müdahale etmiş, bu sırada salonda bulunan bir izleyecinin "Alabiliyorsan gel sen al " diye sesini yükselterek konuşması duyulmuştu. 
 
GERGİNLİK İLERLEYEN BÖLÜMDE DE SÜRDÜ
 
İlerleyen bölümde de Mahkeme başkanıyla sanık avukatlar arasında "söz verme" nedeniyle tartışma yaşanmış Mahkeme başkanı Mehmet Ekinci, avukatlara hitaben "Söz vermiyorum. Duruşmayı nasıl yapacağız" demiş Avukatlar da buna "Söz vermek zorundasınız. Bu kararınıza (söz vermeme) itiraz ediyoruz" diye tepki göstermişti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com