KCK'da yeni dalga! (VİDEO)

KCK'da yeni dalga! (VİDEO)
KCK soruşturması kapsamında polis birçok ilde operasyon başlattı.
Ankara'daki KESK Genel Merkezi de aranan adresler arasında. Soruşturma kapsamında Eski DEHAP Genel Başkanı şimdiki BDP MYK üyesi Tuncer Bakırhan, BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Fatma Kurtulan ve DİHA muhabiri Murat Çİftçi nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtiliyor.

Ankara:
Ankara'daki KESK Genel Merkezi'nde yapılan bir aramanın bir KESK üyesinin ofisinde olduğu belirtiliyor. Soruşturma kapsamında Eski DEHAP Genel Başkanı şimdiki BDP MYK üyesi Tuncer Bakırhan, eski BDP'li vekil Fatma Kurtulan ve DİHA muhabiri Murat Çiftçi'nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtiliyor.
 
İstanbul:
BDP İstanbul İl Binası'nda arama yapılıyor. İstanbul'daki operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.


 
Siirt:
BDP Siirt İl Başkanlığı'nda arama yapılıyor.

Şanlıurfa:
BDP İl Binası, Eğitimsen Sendikası, bir dernek ve bir gazetede arama yapılıyor.
 
Diyarbakır ve Batman:
İstanbul Özel Yetkili Savcılığı'nın talimatıyla Diyarbakır ve Batman'da da sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak baskınlar düzenlendi. Baskınlarda BDP il başkanlıkları dahil bir çok sivil toplum örgütlerine ait merkezler aranıyor. Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi'nin binasında arama yapılıyor.

 
Leyla Zana'nın evinde yapılan arama sona erdi
 
PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda milletvekili Leyla Zana'nın Çankaya'da evinde polis arama yaptı. Zana'ya ait olduğu belirtilen bilgisayar ve bazı evraklara el konuldu. Arama sonrası BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan açıklamalarda bulundu.
 
Sabah 06.30 sıralarında polis ekipleri, PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyon kapsamında milletvekili Leyla Zana'nın evinde arama yapmak üzere eve geldi. Polisin evde kimsenin olmaması üzerine kapıyı çilingir ile açtığı öğrenildi. Polisin evde yaptığı arama yaklaşık 3 saat sürdü. Arama sonrası polis ekiplerinin Leyla Zana'ya ait olduğu belirtilen bilgisayar ve bazı evraklara el koyduğu belirtildi. 
 
Aramanın yapıldığını öğrenen BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Leyla Zana'nın Çankaya'daki Koçlar Apartmanı'ndaki evine geldi. Polisin araması sonrası Buldan açıklamalarda bulundu. 
 
Buldan, "Meclis tarafından verilen Leyla Zana'ya ait telefon ve bilgisayarlara ısrarlarımıza rağmen polis tarafından el konuldu. Tutanaklar tutuldu. Bu evin Leyla Zana'ya ait olduğu belirtiliyordu. Ev, Leyla Zana'nın yakını olan Cahit Yoldaş'a ait. Milletvekili evi olmasına rağmen eve baskın düzenlendi. 10 polis evde kimse olmayınca kapıyı çilingir ile açmış. Arama az önce bitti. Yapamazsınız dememize rağmen arama yapıldı. Gerekçe olarak ise evin CahiT Yoldaş'a ait olması ama burada Leyla Zana'nın oturduğu biliniyordu. Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile telefonda görüştüm. "Aramanın milletvekili evi olduğu bilinmiyordu ve arama yapıldı'dedi. Buna inanmıyorum. Bugün gözaltılar ve aramalarla ilgili Gültan Kışanak açıklama yapacak"dedi.
 
Mersin:
Mersin BDP İl Başkanlığı'nda da arama yapılıyor. Baydemir'den baskın açıklaması
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir operasyonla ilgili twit attı.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Twitter'da yaptığı açıklamada ''Belediyemize ait Aram Tigran konservatuarı basıldı. Bağlama, darbuka, keman, piyano, def vb suç aletlerinin buluduğu merkezimiz aranıyor'' diye yazdı. (NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com