KCK'lı sınav çetesine darbe

KCK'lı sınav çetesine darbe
İzmir'in de aralarında bulunduğu 8 ilde terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK üyelerinin organize ettiği sınav çetesi, polisin operasyonuyla çökertildi.
Bu sabah Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile birlikte polis 8 ilde operasyon başlattı. 'Joker' olarak adlandırılan başarılı kişileri başkasının yerine 10-20 bin lira alarak sınava soktukları belirlenen KCK bağlantılı çeteye karşı İzmir, İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Hakkari, Batman, Gaziantep ve Mardin'de polis çalışma yaptı. Daha önceden belirlenen kişiler, sahte belgelerle sınava girmek isterken suçüstü yakalandı.

Yedi aydır sürdürülen soruşturma sonucu, sahte belge hazırlayan, başkasının yerine sınava giren, parayla yerine sınava başkasını sokan, buna izin veren aralarında araştırma görevlileriyle sınav sorumlularının da bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Polis, operasyonun sürdüğünü, gözaltı sayısının artabileceğini bildirdi.
 
Terör örgütünün bu yolla hem gelir sağladığı hem de devlet dairelerine sempatizanlarını sokmayı amaçladığı belirtildi. Aynı çetenin LYS'de de faaliyet gösterdiği iddialarının araştırıldığı öğrenildi.
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com