KCK'nın hırsızlık kanadına şok operasyon

KCK'nın hırsızlık kanadına şok operasyon
Adana'da bölücü terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olan KCK'nın gündüz korsan gösteri yaptırdığı, gece de örgüte para aktarılması için hırsızlık yaptırdığı 16'sı çocuk 32 kişi, 46 ayrı adrese, 350 polisle yapılan "şok" operasyonunda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bundan 7 ay önce vatandaşlar tarafından gönderilen "bizi kurtarın" dilekçesiyle harekete geçti. İddiaya göre polis gelen bu dilekçeyle yaptığı araştırmada Adana'nın Merkez Seyhan ilçesine bağlı Ova, Onur, Uçak ve Şakirpaşa Mahallesi'nde kedilerine "arkamızda KCK var" diyerek vatandaşlara her türlü yasa dışı eylemde bulunan şahıslar olduğunu özellikle geceleri evlerden hırsızlık yaptıklarını belirledi. Bunun üzerine hırsızlık dedektifleri 7 ay boyunca zanlıları takibe aldı.

"GÜNDÜZ POLİSE TAŞ ATIYOR, GECE ÖRGÜT KASASI İÇİN HIRSIZLIK YAPIYOR"

Yapılan takip sonucunda 16'sı çocuk 32 kişinin Murat Karataş isimli bir kişinin liderliğinde hırsızlık çetesi kurduğunu ve talimatı da bölücü terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olan terör örgütü KCK'dan aldığı öğrenildi. Bunun üzerine çalışma alanı genişletildi. KCK'nın özellikle taş atan çocuklar yasası nedeniyle ceza alma olasılığı az olan çocukları seçerek gündüz polise, taş, likit bomba ve havai fişek ile saldırttığı, geceleri ise örgütün kasasına para girmesi için çocuklara hırsızlık yaptığı belirlendi. Çocukların hem korsan gösteriye hem de hırsızlığa katıldığı tek tek belirlendi. Ayrıca çocukların çevredeki vatandaşlara korku salmak için KCK'yı kastederek, "Bizim arkamızda parti var" dediği bu nedenle suç makinesine dönüşen çocukları kimsenin şikayet etmediği belirlendi. Çetenin 39 ayrı suça karıştığı da öğrenildi.

"350 POLİSLE HELİKOPTER DESTEKLİ OPERASYON"

Polis yeterli delilleri topladıktan sonra özel hareket, çevik kuvvetinde aralarında bulunduğu 350 polisle birlikte şafak vakti helikopter destekli 46 ayrı adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. Operasyon sırasında örgüt lideri Gökhan Karataş kaçıp atık kağıt deposuna saklandığı yerde yakalandı. Diğer şahıslar ise evlerinden tek tek alınarak emniyete getirildi. Gözaltına alınan şahıslardan 16'sı çocuk olduğu için çocuk şube müdürlüğünde sorgulandı. Hırsızların sorgu sırasında talimatı KCK'dan aldıklarını söyledikleri ortaya çıktı.

"32 ZANLININ 353 SUÇ KAYDI VAR"

Zanlıların sorgulama sırasında GBT'sine bakıldığında bir suç makinesine dönüştürüldüğü ortaya çıktı. 32 zanlının başta "PKK'nın propagandasını yapmak, korsan gösteriye katılmak, hırsızlık, uyuşturucu ticareti, kasten adam yaralama, çocuğa cinsel istismarda bulunmak, çete kurmak, konut ve işyeri dokunulmazlığını ihlal etmek, mala zarar vermek, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak" suçundan toplam 32 kişinin 353 kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Çocukların suç işlemesi için özellikle seçildiği, suç işlemeyen çocuklara ceza verildiği de öğrenildi.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda 2 tabanca, 1 av tüfeği, 6 çalıntı motosiklet, 46 çalıntı cep telefonu, 6 bilgisayar, 6 kol saati, 3 dizüstü bilgisayar, 2 Led televizyon ele geçirildi. Ayrıca yapılan operasyonda 50 bin TL tutarındaki malzemeye de el konulduğu öğrenildi.

"POLİS KUCAĞINDA ADLİYEYE GİTTİ"

Zanlılar emniyetteki sorgusunun ardından "Suç işlemek amaçlı örgüt kurmak ve yönetmek, örgüt ile birlikte hareket etmek, nitelikli hırsızlık, konut ve işyeri dokunulmazlığını ihlal etmek, mala zarar vermek, küçük yaşta çocuğu suça itmek uyuşturucu kullanmak, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçlarından adliyeye sevk edildi. Operasyon sırasında polisten kaçmak isterken damdan düşerek ayağını kıran, Murat B. polis kucağında çıkartıldı. Zanlı basın mensuplarının görüntü aldığını görünce yüzünü kapatmak isterken diğer zanlılar basın mensuplarına saldırmak istedi. Polis operasyonla ilgili olarak 20 bin sayfalık fezleke hazırladı.

Ayrıca çocuk şube müdürlüğünde gözaltına bulunan 16 çocuğun salı gece kaldıkları yeri yaktığı öğrenildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com