Kedinin işkenceyle telef edilmesi

Kedinin işkenceyle telef edilmesi
Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Bilgin: "Hayvana işkence eden, ona zarar veren, acı çektiren hastalıklı bir beyin, yarın sizin canınızı, canınızdan bir parçanızı da gözünü kırpmadan acıtabilir"- "Olayın hukuksal boyutunu meslek

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, bir üniversite öğrencisinin kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve hayvan ölmeden önce görüntüsünü çektiği iddiasına ilişkin, "Hayvana işkence eden, ona zarar veren, acı çektiren hastalıklı bir beyin, yarın sizin canınızı, canınızdan bir parçanızı da gözünü kırpmadan acıtabilir" dedi.

Bilgin, Kent Konseyi Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, hayvanların yaşam mücadelesine katkıda bulunacak bir proje yerine, söz konusu üniversite öğrencisini, bir kediye yaptıklarından dolayı kınamak için toplanmalarından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

"1,5 saat gibi uzun zaman diliminde ölüme terk edilen bir kedinin sonunda başına 20 kiloluk bir su damacanası indirilerek öldürülmesinin acısını, utancını paylaşmak adına buradayız" diyen Bilgin, "Hayvan sevmeyen, insan sevmez" sözünü sürekli dile getirdiklerini bildirdi.

Hayvanlar konusunda duyarsız olan kişileri uyaran Bilgin, "Hayvana işkence eden, ona zarar veren, acı çektiren hastalıklı bir beyin, yarın sizin canınızı, canınızdan bir parçanızı da gözünü kırpmadan acıtabilir. Olayın hukuksal boyutunu meslek mensuplarına bırakıyorum ama insani, ahlaki, toplumsal boyutunun, gerçekten korkulacak dereceyi çoktan aştığını üzülerek itiraf etmek zorundayım" diye konuştu.

Yöneticileri, hayvanların sesine kulak vermeye çağıran Bilgin, şöyle devam etti:

"Hayvanlar dertlerini anlatamaz ama biz onların acılarını, çektiklerini, taleplerini aktarmaya yıllardır gönül verdik. Siz de bize kulak verin, hiç olmaz bundan sonrası için hayvan haklarını dillendirin, anlatın. İnsanları duyarlı olmaya çağırın. Biz yine hiç bıkmadan bu çağrıyı yapacağız inatla, azimle ama siz de bize destek çıkın."

Bilgin, belediye başkan adaylarından, yerel seçim bildirgelerinde, "hayvan hakları" konusunda neler yapacaklarını anlatmaları talebin de bulundu.

Muhabir: Yıldız Nevin Gündoğmuş
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com