Kedinin işkenceyle telef edilmesi

Kedinin işkenceyle telef edilmesi
Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi nedeniyle Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yürüyüş düzenlendi

ZONGULDAK (AA) - Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi nedeniyle Ereğli ilçesinde yürüyüş düzenlendi.

Gönülden Hayvanseverler Derneğinin organizasyonuyla 50'ye yakın hayvansever, ilçede slogan atarak Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Gruptakiler, "Hayvanlarımız için de yaşam hakkı istiyoruz", "Tüm hayvanların bilinci ve duyguları vardır", "Katiller serbest kalmasın" yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

Gönülden Hayvanseverler Derneği Üyesi Gülper Kurt, grup adına yaptığı açıklamada, Eskişehir'de üniversite öğrencisinin kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle öldürdüğünü ve görüntüsünü çektiğini iddia ederek, hayvanlara şiddet uygulayanlara karşı ağır cezalar verilmediği sürece benzeri eylemlerin süreceğini savundu.

Olayı gerçekleştirildiği öne sürülen üniversite öğrencisinin ceza almadan serbest bırakıldığını belirten Kurt, şöyle konuştu:

"Bugün burada ve Türkiye'nin dört bir yanında merhamet ve vicdan taşıyan binlerce kişi bu vahşeti kınamak ve tek ses olarak 'Kedi katili serbest, niçin?' diye sormak için bir araya geldik. Evet, bir katil niçin serbest kalır? Çünkü hayvana işkence, vahşet, maalesef tıpkı yere tükürmek veya yasak yerde sigara içmek gibi basit eylemlerle aynı çizgide değerlendirilmiş ve kabahat olarak görülmüştür. Dolayısıyla hakim ve savcı vicdanen istese de hayvanlara işkence uygulayanlara ceza verememektedir. Oysa hayvan öldürmekle insan öldürmek arası sadece bir adımdır.  Bütün katillerin ve toplum düşmanlarının mazisinde hayvanlara işkence vardır."

Hayvana işkence yapan, vahşet uygulayan, yaşam hakkını gasbedenlerin hapisle cezalandırılmasını isteyen Kurt, sözlerini şöyle tamamladı:

"5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, Kabahatler Kanunu kapsamından çıkartılıp, Türk Ceza Kanunu kapsamına alınsın. Bu kediyi vahşice öldüren bu sapık katil, mutlaka adalet önüne çıkartılmalı, yargılanmalı ve ceza almalıdır. TBMM'ye sesleniyoruz ve 'Katillere geçit vermeyin' diyoruz. Türkiye’deki hayvan hakları savunucuları, hayvanlara vahşet ve işkence uygulayanların Kabahatler Kanunu kapsamında sadece idari para cezasıyla cezalandırılmasına karşıyız. Hayvana karşı şiddet olaylarına devlet kurumlarının seyirci kalmasına karşıyız."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com