Kedinin işkenceyle telef edilmesi

Kedinin işkenceyle telef edilmesi
Kocaeli'de bir grup hayvansever, Eskişehir'de kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve ölmeden önce çektiği görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayımladığı ileri sürülen üniversite öğrencisini protesto etti

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'de bir grup hayvansever, Eskişehir'de kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve ölmeden önce çektiği görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayımladığı ileri sürülen üniversite öğrencisini protesto etti.

İzmit Sabri Yalım Park'ında bir araya gelen 100 kişilik grup, "Bugün hayvanlar, yarın biz", "İşkenceye, zulme, tecavüze hayır", "Adalet İstiyoruz", "Yaşamak onların da hakkı" yazılı dövizler taşıyarak, Hürriyet Caddesi'nden Kültür Tepesi'ndeki Atatürk anıtı önüne kadar yürüdü.

Gruptakiler adına açıklama yapan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Arzu Nazan Kulluk, Kocaeli ve Türkiye'nin dört bir yanında merhamet ve vicdan taşıyan binlerce kişinin bu vahşeti kınamak ve tek ses olarak '' kedi katili niçin serbest'' diye sormak için meydanlarda haykırdığını dile getirdi.

Türkiye'de hayvanlara karşı şiddet olayların arttığını öne süren Kulluk, şöyle devam etti:

"Bir hayvanı öldüren kişi, yarın da bir insanı öldürebilir. Hayvana işkence yapan, vahşet uygulayan ve yaşama hakkını gasbeden kişiler hapisle cezalandırılmalıdır. Türkiye'de hayvanlara vahşet uygulayanların Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezalandırılmasına karşıyız. Bu, hayvan katilleri için caydırıcı değil. Hayvanlara karşı yapılan vahşetler, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamından çıkarılarak, Türk Ceza Kanunu kapsamına alınmalıdır. Adalet mazlumun hakkını koruduğu sürece adalettir."

Bakım evlerinde hayvanların aç, susuz ve hastalıkla gelen ölümlere mahkum edilmesine karşı olduklarını kaydeden Kulluk, hayvanların sokaklardan toplanıp "doğal yaşam alanı" denilen ölüm kamplarına doldurulmasına karşı olduklarını anlattı.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com